Modwr modbas yazma komutu

Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Modwr modbas yazma komutu

Mesaj gönderen Muhammet89 »

Hocam merhaba SPD hız okuma komutundaki değeri MODWR modbas yazma komutu aracılığıyla inverterin h2001 alanına yazdırabilirmiyiz
SPD komutundan Max 50 değeri alıyorum.bu değeri yazma komutuyla inverterin h2001 alanına anlık olarak yazdırıp motora hız vermek istiyorum bu şekilde vfd serisi inverteri kapalı çevrim olarak kullanabilirmiyiz.olabilirligi var ise örnek program yapabilirmisiniz
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Modwr modbas yazma komutu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

MODRW komutu ile PLC'deki herhangi bir data adresindeki değeri yazdırabilirsiniz. (eğer Aralığı: 0 ile sürücü 01-00 parametresinde belirtilen değer aralığında olmalıdır.

Aşağıdaki örnek komut 1 numaralı slave sürücü'nün H2001 adresine D2001 data adresindeki değeri yazan örnek komut satırıdır. COM-2 RS485 arabirimine ait MODRW komutunda haberleşme ile ilgili bilmeniz gereken iki bit adres bulunmaktadır.

M1127: MODRW komutu aktif olduktan sonra D1129 datasında belirtilen zaman değeri içerisinde karşı cihazdan veri alında yani okuma/yazma başarılı.

M1129: MODRW komutu aktif olduktan sonra D1129 datasında belirtilen zaman değeri içerisinde karşı cihazdan haber alınamadı yani yani okuma/yazma başarısız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:

Re: Modwr modbas yazma komutu

Mesaj gönderen Muhammet89 »

Anladım hocam teşekkürler

“PLC Forum” sayfasına dön