dvp en 01-sl kullanımı

Kullanıcı avatarı
çıraközgür
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dvp en 01-sl kullanımı

Mesaj gönderen çıraközgür »

Arkadaşlar merhaba, hayırlı olsun.

bir adet en01-sl aldım dvp 28sv'nin sol tarafına bağladım, rj45 girişinede modeme bağladım ... rj45 ışığı yanmaya başladı, zannedersem modemi görüyor. makinenin çalışmasını net üzerinden uzaktan takip edebilmemiz için hangi yönergeleri izlemeliyim? 12 makine var, sorunu çözersem 11 makineyi daha şehir dışından izlemek istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: dvp en 01-sl kullanımı

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DVPEN01-SL Ethernet modülünün bağlanacağı modemde 20001 ve 502 portlarını açıp PLC IP adresine yönlendirmelisiniz.
Ethernet modülünün varsayılan IP adresi 192.168.1.5 dir eğer farklı bir IP tanımlaması yapılacak ise DCISoft yazılımı ile IP değişikliğini yapabilirsiniz.

WplSoft ---> Seçenekler ---> Haberleşme Ayarları penceresinden bağlantı tipinizi Ethernet olarak seçtikten sonra, Modem IP adresini aşağıdaki kutucuğa yazıp M (Ethernet Modülünü otomatik Bul) simgesine tıkladığınızda PLC soldaki Haberleşme Penceresinde görülecek ve Program Upload, Download ve Online izleme yapabileceksiniz.
.
wplsoft_ethernet_baglantısı.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
tayyar116
İletişim:

Mesaj gönderen tayyar116 »

Merhabalar, ben bu modülle ethercat destekleyen servo motoru sürebilir miyim ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Bu modül ethernet modülüdür ve protokolü modbus TCP IP dir. Ethercat kontroller 50MC ve AX serisi ürünlerde mevcuttur.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“PLC Forum” sayfasına dön