ISPSoft PID

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ISPSoft PID

Mesaj gönderen Turhan »

Aşağıdaki komutlar simulasyonda desteklenmez. PID komutunu PLC'de işletmelisiniz.

WDT, REF, REFF, MTR, DHSCS, DHSCR, DHSZ, SPD, PLSY, PWM, PLSR, IST, TKY, HKY, DSW, SEGL, ARWS, ASC, FROM, TO, RS, PRUN, VRRD, VRSC, ABS, PID, MODRD, MODWR, FWD, REV, STOP, RDST, RSTEF, SWRD, DELAY, GPWM, FTC, CVM, MEMR, MEMW, MODRW, PWD, RTMU, RTMD, RAND, DABSR, ZRN, PLSV, DRVI, DRVA, DPPMR, DPPMA, DCIMR, DCIMA, DPTPO, HST, DCLLM.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Örnek bir proje dosyası ve datalarını ekte paylaşıyorum. Ayrıca tuning ile ilgili çekmiş olduğum birkaç videoyu da ekte bulabilirsiniz.

Görselde bulunan PID parametreleri gerçek bir sisteme uygun değildir!

PID.png

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

Mesaj gönderen goktugoz »

Sanırım anladım. Doğrulamak için soruyorum; benim vericeğim datalar sampling, auto-tune, max çıkış ve min çıkış diğerlerini örnekteki program gibi atayacağım değil mi ?
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Örnekleme zamanı program döngü zamanına ve prosese göre belirlenmelidir.

Autotuning 0-1000 skalaya göre otomatik olarak çalışacaktır. Min ve maks. çıkış değerleri de tuning den sonra devreye girecektir. Tuning bitiminde P, I, D katsayıları otomatik olarak hesaplanacaktır. İsterseniz bu değerleri belirli oranlarda değiştirerek PID yi ayarlayabilirsiniz. Fakat bu işlem için çok fazla deneme yapmanız gerekecektir. Bu konuda aşağıda linkini verdiğim PLC PID Manuelinden faydalanabilirsiniz.

PLC PID Manueli

İyi çalışmalar dilerim.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
ahmt_tml
İletişim:

Mesaj gönderen ahmt_tml »

merhabalar makina firmasında otomasyoncu olarak görev alıyorum.Delta plc ler ile yeni çalışmaya başladım.PID kullanımını tam anlayamadım.ısp soft üzerinden pıd bloğunu çağırıp s1-s2-s3-D bölümlerine data resgisterleri tanımladıktan sonra,örnekleme zamanından itibaren 4 atlayıp o data registerini 3 yaparsam auto tuning plc run a geçince direk başlar mı? p-ı-d parametresi girmek zorundamıyım?yoksa kendisi otomatik gelir mi(auto tuningten sonra)
yapmam gerekenler tam olarak nedir.Herhangi bi anlaşılır şekilde anlatan video vs bulamadım.önerebileceğiniz bir kayanak var mıdır türkçe?veya pwm çıkışlı ve analog çıkışlı pıd yi anlatan video oluşturma şansınız olur mu? siemensten delta ürünlerine geçiş yapmak istiyoruz.şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Kuyllandığınız PLC'nin tam model kodunu mesajda paylaşabilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ahmt_tml
İletişim:

Mesaj gönderen ahmt_tml »

DVP 14 SS2 en sık kullanacağım model.Codesys tabanlı olmayan modellerin hepsinde pıd uygulaması aynı şekilde yapılmıyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

CPU model tipine göre işlenecek PID algoritması farklılık gösterir.

DVP-S serisi PLC modelleri için desteklenen açıklamalı PID komut örneği ve komut detaylı açıklamasına Re: PID ile sıcaklık kontrolü başlığından erişebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön