ISPSoft PID

Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ISPSoft PID

Mesaj gönderen goktugoz »

Radyal fan debisini PID ile kontrol etmek istiyorum. Hangi parametreler mecburi ve nasıl hesaplayabilirim ? Açıklarsanız sevinirim. Örneğin yer aldığı dosyayı indirdim fakat "Dosya hatası" hatasını verdi. Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ISPSoft PID

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Kullandığınız PLC modeli nedir? DVP yada AS serisi ise tam model kodunu belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

DVP12SE11R model PLC ile çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Re: PID Kontrol ile Sürücü Hızı Ayarlamak başlığında verdiğimiz PID komut örneğini ve açıklamalarını kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili farklı bir sorunuz olur ise bu başlıktan devam edebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

Merhaba, PID'yi denedim Array vermeme rağmen Data Type does not match diyor. Acaba uzunluktan mı bu hatayı veriyor ? 2 şekil test ettim 1inde 19 uzunluk diğerinde 8(Sample time, Kp, Kı, Kd, Control Mode(0), Tolerable, Max Output ve Min Output) değerlerini verip denedim fakat olmadı.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PID S3 değişkeni 16Bit kullanım için 20 Word uzunluğundadır. Değişkeni bu şekilde revize edip deneyiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

Tekrar merhaba, yapmayı denedim fakat sonuç hep 0 çıktı. Ben mi bir yerde hata yapıyorum acaba ? Bir önceki sorumda hangi veri alanına hangi değeri atadığımı yazdım. Şimdiden teşekkürler.
PID.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Daha önceden test için hazırladığım ekteki örneği inceleyebilirsiniz.

PID parametreleriniz (P,I,D,) ve örnekleme zamanı (sampling time) prosese göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca denemelerinizi gerçek proses üzerinde yapmanız gerekmektedir.

Uygulamanızdan bahsedebilirseniz PID parametreleri konusunda da belki elimizdeki örnekler üzerinden yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar dilerim.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

EC motorla çalışan radyal fanımız var. Bu EC motor 0-10V ile sürülüyor. Nem sensöründen aldığımız veri ile bu radyal fanı ölçmek istiyoruz. Set değerinin altındaki nem değerlerinde EC motorlu radyal fanın debisinin yükseltilmesi gerekiyor. Set değerinin üstündeki nem değerlerinde ise debinin düşürülmesi gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
goktugoz
İletişim:

Tekrar merhaba, bu PID prosesini offline veya test amaçlı nasıl bir output verebiliceğini görebiliyor muyum ? Yoksa gerçek bir plc olmadan bunu denemenin bir yolu yok mu ?

“PLC Forum” sayfasına dön