PROGRAMINI YAPAMADIM ACİL YARDIMCI OLACAK VARMI

Kullanıcı avatarı
leon3323
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

PROGRAMINI YAPAMADIM ACİL YARDIMCI OLACAK VARMI

Mesaj gönderen leon3323 »

ELİMDE DELTA DVP32ES2 PLC İLE DELTA DOP 107CV HMI VAR ŞÖYLE PROJE YAPMAK İSTİYORUM FIRÇA 1 FIRÇA 2 FREN KAVRAMA DİSK VAR DİSKİN ÜZERİNDE 12 TANE VİDA VAR FIRÇA 1 DE İLERİ GERİ SENSÖR FIRÇA İKİ DE İLERİ GERİ SENSÖR FRENDE İLERİ GERİ SENSÖR KAVRAMADA İLERİ GERİ SENSÖR VAR BİR SENSÖR DE DİSKİN ÜZERİNDEKİ VİDALARI GÖRECEK STARTTI VERİNCE DİSK DÖNECEK SENSÖR DİSKİN ÜZERİNDEKİ VİDAYI GÖRECEK DİSK DURACAK BELLİ SÜRE SONRAFREN İLERİ YAPACAK SONRA BELLİ SÜRE SONRA KAVRAMA İLERİ YAPACAK BELLİ SÜRE SONRA FIRÇA 1 VE 2 İLERİ YAPACAK BELLİ SÜRE SONRA FIRÖNLÜ FIRÇA 1-2 GERİ YAPACAK BELLİ SÜRE SONRA KAVRAMA GERİ YAPACAK BELLİ SÜRE SONRA FREN GERİ YAPACAK SONRA DİSK DÖNECEK SONRAKİ VİDAYI GORDUGUNDA sensör aynı işlem devam edecek ANCAK FREN KAVRAMA VEYA FIRÇALAR İLERİİ KONUMDA TAKILI KALSA BİLE DİSK ÇALIŞMAYACAK FIRÇA 1-2 VALF KAVRAMA VALF FREN VALF OLACAK TEK YÖNLÜ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
Kullanıcı avatarı
bayram.caliskan
İletişim:

Re: PROGRAMINI YAPAMADIM ACİL YARDIMCI OLACAK VARMI

Mesaj gönderen bayram.caliskan »

tüm projenin yapımını istiyorsunuz. makinanızızn mekaniği tamamsa ve istanbulda iseniz ücret mukabilinde yapabilirim.
Bayram Çalışkan
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri
Besta Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi
Kullanıcı avatarı
korhan2239
İletişim:

Mesaj gönderen korhan2239 »

Merhaba
Bu tarz ardaşik işlemleri step komutlarini yada kendin olusturacagın step adimlarinla kolaylıkla yapabilirsin, mesela D0 içerisine mov ile her işlem basladiginda ve bitindiginde sayılar gönder, disk uzerindeki sensör gördü 5 gönder, 5 esitse disk resetle, timeri baslat timer suresi ok 10 gönder 10 esitse firca ileri gibi,,,,,,,,, en son işlemde 0 gönder bastan baslasın, disk döndürmenin onunde fırcalarin ileri sensörün nc kontagini koykı fircalar ilerideyse disk dönmesin,,. İyi calısmalar
Otomasyon teknikeri
Kullanıcı avatarı
leonteknik
İletişim:

Mesaj gönderen leonteknik »

korhan2239 yazdı: 02 Nis 2021, 10:13 Merhaba
Bu tarz ardaşik işlemleri step komutlarini yada kendin olusturacagın step adimlarinla kolaylıkla yapabilirsin, mesela D0 içerisine mov ile her işlem basladiginda ve bitindiginde sayılar gönder, disk uzerindeki sensör gördü 5 gönder, 5 esitse disk resetle, timeri baslat timer suresi ok 10 gönder 10 esitse firca ileri gibi,,,,,,,,, en son işlemde 0 gönder bastan baslasın, disk döndürmenin onunde fırcalarin ileri sensörün nc kontagini koykı fircalar ilerideyse disk dönmesin,,. İyi calısmalar
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM OYLE YAPIM OZAMAN YARDIMCI OLDUGUNUZ İÇİN NORMAL YAPIYORUM ÇOK UZUN OLUYOR BAŞKA YOLU VARMI DİE ÖGRENMEK İSTEDİM

“PLC Forum” sayfasına dön