Haberleşme sorunu

Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Haberleşme sorunu

Mesaj gönderen MEHMET34 »

Arkadaşlar hepinize kolay gelsin benim elimde delta DVP SE plc var ben bununla ethernet portu üzerinden herhangi bir yerden internet ile haberleşme yapabiliyordum ancak Bilgisayarım bozuldu bende yeni bir bilgisayar aldım ve daha sonra bu bilgisayar dan plc ile haberleşme yapamadım eski bilgisayarda yaptığım bütün işlemlerin aynısını yapmama rağmen yinede sonuç alamadım sebebini nedir bir türlü bulamadım acaba sebebi ne olabilir bana yardımcı olabilirmisiniz yardımlarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Re: Haberleşme sorunu

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

12SE PLC'ye ethernet portu ile bağlanmak için PC'nize sabit bir IP atamalısınız. Örneğin;
PC-->192.168.1.41
PLC-->192.168.1.10

Bu şekilde bir ayarlama yaptıktan sonra birebir ethernet kablosu ile PC ve PLC'yi bağlayın. Bu şartlar altında bağlanabiliyor olmalısınız.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
MEHMET34
İletişim:

Mesaj gönderen MEHMET34 »

Ben size yanlış anlattım özür dilerim internet üzerinden wifi ile haberleşme yapıyordum yani internet üzerinden uzaktan herhangi bir yerden haberleşme yaparak plc ye bağlanabiliyordum port olarakta 502 nolu portu kullanıyordum bilgiyarım bozulmadan önce gayet güzel bağlantı yapabiliyordum ve uzaktan haberleşebiliyordum ancak yeni bilgisayar aldıktan sonra bir daha bütün işlemleri aynı yapmama rağmen internet üzerinden haberleşme yapamadım yanlış bilgi verdiğim için tekrar özür dilerim.
Kullanıcı avatarı
İslam
İletişim:

Mesaj gönderen İslam »

Merhaba,

Öncelikle SE PLC'ye PC'den bağlanabiliyormusunuz bunu kontrol edin.

502 --> Modbus
20006 --> WPLSoft

için kullanılan portlardır. Özel bir ayarlama yapmanıza gerek yoktur.
İslam Karadeniz - Technical Support Engineer - DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön