12SE PLC ile enerji analizöründen veri almak

Kullanıcı avatarı
Sedo
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

12SE PLC ile enerji analizöründen veri almak

Mesaj gönderen Sedo »

Merhabalar,
12SE PLC ile 3 faz motorun akım gerilim trafosuna bağladığım enerji analizörünün 485 çıkışından veri alabiliyorum. Ancak bunu kendi kurduğum sistemden alıyorum. Ancak, bunu fabrikadaki boyahanede bir makinanın panosunda bulunan akım gerilim trafosuna bağladığımda plc ile haberleşilmesine rağmen hiç veri alamıyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Bu şekilde karşılaştığınız bir sorun varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim..
Kullanıcı avatarı
Nonc
İletişim:

Re: 12SE PLC ile enerji analizöründen veri almak

Mesaj gönderen Nonc »

Ayni analizörü tasiyorsaniz ve analizor uzerinde dogru verileri goruyorsaniz okumaniz lazjm farkli bir analizorse istasyon num. Degistiriniz.Cevresel gurultuyude unutmayalim . shiltlli kablo kullanin. Ben 10 analizor okudum 3 se plc ile internet uzerinden hirlc bir sikinti yasamadim.
' Bir bahçeye giremezsen,durup seyran eyleme..
Bir gönül yapamazsan,yıkıp viran eyleme ' demiş Yunus Emre Mübarek.
Kullanıcı avatarı
Sedo
İletişim:

Mesaj gönderen Sedo »

Nonc yazdı: 30 Eki 2021, 15:16 Ayni analizörü tasiyorsaniz ve analizor uzerinde dogru verileri goruyorsaniz okumaniz lazjm farkli bir analizorse istasyon num. Degistiriniz.Cevresel gurultuyude unutmayalim . shiltlli kablo kullanin. Ben 10 analizor okudum 3 se plc ile internet uzerinden hirlc bir sikinti yasamadim.
Cvbınızı yeni gördüm teşekkür ederim.

Ancak, istasyon numarasına özellikle dikkat ettim. Yani benim analizörümün manuelinde şöyle bir ifade var.

" Cihazın fabrika çıkış modbus adresini elde etmek için seri numarası
sonundaki 2 sayıya 100 ilave edilir. Örneğin, seri numarası 185247 olsun. 47 ile
bittiği için modbus adresi 147 olur. "

Bu ifadeye göre yaptığım değişikliği resimde paylaştım bakabilirsiniz. Seri numarasının sonu 42 olduğu için k142 yazıyorum. Ancak yine de olmadı.
Fabrika ortamında veriyi okuyamamın sebebini bir türlü anlayamadım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Haberleşmeye çalıştığınız cihaza ait haberleşme bilgilerini (Protokol, İstasyon no, Okunacak adres..)paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön