Loadcell Modülü Örnek Program

Kullanıcı avatarı
vtocontrol
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Loadcell Modülü Örnek Program

Mesaj gönderen vtocontrol »

SELAM ARKADAŞLAR BENDE BİR UYGULAMAMDA 2 ADET LC MODÜLÜ KULLANIYORUM HER İKİ MODÜLÜN DE 1. KANALLARINI SADECE KULLANDIĞIMDA 2 KAZANIMI BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞTIRIYORUM . ANCAK SİSTEME BAĞLANMASI GEREKEN 3. KAZANIN LOADCELLERİNİ MODÜLLERDEN HANGİSİNİN 2. KANALINA GİRDİYSEM HEM KENDİSİNDE ANORMAL BİR DEĞER OLUYOR HEMDE 1. KANALDAKİ DEĞERİDE BOZUYOR . BU KONU İLE İLGİLİ YENİ BİR MODÜL ALDIM YARIN DENİYCEM . ELİNDE HAZIR ÇALIŞAN PROGRAMI OLAN VARSA PAYLAŞMASINI RİCA EDERİM...
BAŞARILI ÇALIŞMALAR
Kullanıcı avatarı
ahmetsh
İletişim:

Re: Loadcell Modülü Örnek Program

Mesaj gönderen ahmetsh »

iyi günler dvp202lc modülü ile loadcell den ağırlık okumaya çalışıyorum. forumda örnek uygulamayı denedim. Ağırlık değerini kg değilde gram şeklinde okumak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

(9) DVP202LC-SL Loadcell Kalibrasyon-Sıfırlama-Dara örneğini kullandıysanız Kalibrasyon ve ağırlık okuma işleminizi maksimum 0~100.000 aralığında skala etmelisiniz

0~5000gr aralığındaki bir değeri 0~100.000 aralığındaki bir değere skala edebileceğiniz gibi, 0~10.000gr. aralığındaki gerçek ağırlık değerinizi de 0~100.000 aralığında skala edebilirsiniz.

Yani From komutu ile okuduğunuz 0~100.000 aralığındaki dijital değer doğrudan bir ağırlık değeri değil, sizin kalibrasyon adımında kullandığınız ağırlık biriminin dijital karşılığıdır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

Mesaj gönderen emekli68 »

HAYIRLI GUNLER.ELIMDE 36 KG.LIK BIR LOADCELL VAR 201LC ILE KULLANIYORUM 0-100.000 ARASI DEGERDE KALIBRE EDERKEN 1 KG ICIN D110
DATASINA NE SAYI GIRMEM GEREKLI.YARDIMINIZI BEKLIYORUM.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

D110 datasına ne gireilceği kullanıcıya açık bırakılmıştır. sizinde belirttiğiniz gibi maximum dijital dönüşüm değeri 100.000'dir.

1.000 gram'lık bir ağırlık için 1.000 dijital değerini girerseniz 36kg'lık bir yük için 36.000 değerini okursunuz. Yada1000 gramlık bir ağırlık için 100 değerini girerseniz 36kg'lık bir yük için 3.600 değerini okursunuz. Okuyacağınız değer aralığını skala etmek sizin seçiminizdedir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

TESEKKUR EDERIM
...MAX KILO AYARINI 36000 GRAMA AYARLIYORUM ...LOADCELIMİ 2MV/V OKUTAMADIM (> OLCULEN ARALIK /SEN VOLTAJ HATA) VERIYOR VE CH1 DE 36000 GORUYORUM... .ANCAK 80MV/V AYARINDA DEGER ALDIM. NEDENDIR ACABA
...........ELIMDE 6 KILOLUK AGIRLIK VAR ONUN ILE AGIRLIK 6000 .DIGITAL DEGER 6000 OLARAK KALIBRE EDIYORUM AMA (> OLCULEN ARALIK /SEN VOLTAJ HATA) VERIYOR YINEDE DEVAM EDIYORUM..
SONRA AGIRLIGINI BILDIGIM 1KG VE 450 GR ILE KONTROL EDIYORUM AGILIKLAR BASKA CIKIYOR AGILIK DEGERI BILINENE GORE ARTIYOR..
AGILIKLARI UST USTE KOYUNCA TOP DEGERI 1450 DEN FAZLA VERIYOR. (MODULUM 201LC ) SA2 YE TAKILI.. NASIL YAPICAM.
.BI YARDIM
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Mesajda verdiğimiz (9) DVP202LC-SL Loadcell Kalibrasyon-Sıfırlama-Dara örneği bir çok müşterimiz tarafından kullanılan ve bizzat bizim tarafımızdan hazırlanan demo programdır. Program içerisindeki açıklamara uyarak kalibrasyon işlemini gerçekleştirmeniz durumunda ağırlık değerini okuyabiliyor olmalısınız. Örnek program PLC'nin soluna bağlı ilk modülün Loadcell modülü olduğu ve 2mV/V karakteristiğndeki sensör tipine göre hazırlanmıştır. Modül sıralamanız yada sensör tipiniz farklı ise bunu mesajda belirtiniz. Aksi bir durumda fiziksel bağlantınızı kontrol ediniz sorunun devam etmesi durumunda ise modülü test etmesi için en yakın Delta bölge bayii ile iletişime geçiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

PLC HAFIZASINI SIFIRLAYIP LC SOFT KULLANMADAN YAPILIYOR DIGILMI
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet, Kalibrasyon işlemini ister LCSoft istersenizde PLC programı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

sorun loadceldeymıs...ılgınctir 36 kg lık ve 50 kıloluk loadcel lerle kalıbre yapmak ıcın agırlıgı kefeye koyunca sureklı dırek gosterge 32727 ye gıdıp sen voltaj hatası verdı..
.(kalıbre ıcın agırlık degerıde 6 kg sadece) 300 kg loadcelde tekrar yaptım oldu.. .sadece agırlık sureklı.. (_) ve (+) yonlerde hareket edıp duruyor.ve azıcıkta agırlık arttıkca gercek kılodan bıraz fazla gosterıyor. ... bıde onu cozersem .. yardım ıcın sımdıden tessekkur..

“PLC Forum” sayfasına dön