DVP14SS211R - DVP 04TC

Kullanıcı avatarı
hknyrl
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DVP14SS211R - DVP 04TC

Mesaj gönderen hknyrl »

merhaba, DVP14SS211R plc ile termokupl modülü haberleştiremiyorum. plc ile haberleşiyor ama modülü bağladığımızda haberleşmior zaman aşımı hatası veriyor neden olabilir ? ve 2 modül bağladığımdada modülün birine ait enerji ışığı yanmıyor normalmi
Kullanıcı avatarı
hknyrl
İletişim:

Re: DVP14SS211R - DVP 04TC

Mesaj gönderen hknyrl »

sağ kısımda ki 2 modülü konfigre ediyorum. ama işlem sonunda ilave modül konfigrasyonuna tekrar tıkladığımda modüller kayboluyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP04TC-S modülünden veri okumak için kullandığınız örnek komut satırlarını mesajda paylaşabilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hknyrl
İletişim:

Mesaj gönderen hknyrl »

Haberlşemeyi sağladım ama modülden ölçüm alamıyorum modülün elektriksel bağlantısı hakkında bilgi verebilirmisiiz ? . girişleri nedir vs nasıl bağlanır vs. L+ ve l- uçlarına sensörün + - lerini sld ucuna ise sheild bağantısını yaptım (2 adet sensör) kalan uçlardan ch3 ve ch4 L+ İile L- leri kısa devre ettim ve 2 sld yide birbirine kısa devre ettim. kalan . uçlar boş kaldı ama hala errora düşüyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP04TC-S modülünün fiziksel bağlantısı şekildeki gibidir. Bağlantıyı doğru yapmanıza rağmen veri okuyamıyorsanız ilgili komut satırlarını mesaja eklerseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
hknyrl
İletişim:

Mesaj gönderen hknyrl »

bu şekilde
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'nin sağına bağlı modüller sırası ile K0 ,K1, K2... slot numarası alır. Yani 2. TC modülünüz için kullanmanız gereken komut satırları |FROM K1 .... | şeklinde olmalıdır. Komut satırlarınızı düzenleyip yeniden haberleşmeyi deneyin.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön