Puls Komutu Hakkında

Kullanıcı avatarı
ergunguler
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Puls Komutu Hakkında

Mesaj gönderen ergunguler »

Merhaba,

aşağıda görüldüğü gibi M51 kontağı aktif olduğunda D502 birer birer azalıyor. fakat 2. döngüde M51 zaten ON olduğu için azalma işlemi gerçekleşmiyor. Ben de bunun yerine RST komutu kullandım. bunun daha teknik yöntemi var mıdır? M51 kontağını bir şekilde puls sinyali gibi verdirmem lazım.
2021-12-07_175409.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Puls Komutu Hakkında

Mesaj gönderen Turhan »

M51 bit adresi reset durumundan set durumuna her geçişinde DEC işlemini gerçekleştirir. Eğer azaltma işlemi gerçekleşmiyor ise M51 bit adresi set konumunda iken yeniden set komutu alıyor olabilir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ergunguler
İletişim:

sorunu tam anlatamadım. ben reset ile çözüm yapabiliyorum. bana kontak 1 kere ON olduğunda 1 kere PULS veren kontak veya kontak çevirici lazım. var mıdır?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

|LD M0|--------|PLS M1| komut satırında M0'aktif olduğunda M1 biti 1 saykıl aktif olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
ergunguler
İletişim:

süper. teşekkür ederim.

“PLC Forum” sayfasına dön