RTU HABERLEŞME

Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

RTU HABERLEŞME

Mesaj gönderen Omegalap33 »

Merhaba iyi günler iyi çalışmalar dilerim. 1 adet yaskawa invertör dop 100 HMİ ve 12se PLC Rtu haberleşme yaptırırken HMİ bir türlü haberlesemiyor modwr komutunu kullandığım zaman HMİ direk arıza vermeye başlıyor. 8 none 1 9600 olarak yapıyorum. Size zahmet olmazsa yardımcı olabilir misiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: RTU HABERLEŞME

Mesaj gönderen Turhan »

Aynı haberleşme portunda HMI master olarak haberleşirken aynı porta bağlı PLC'de haberleşme komutu kullanamazsınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:

Peki bunun başka bir çözümü var mı Turhan bey kullandığım invertör sadece Rtu mod olarak haberlestirebilirim.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI PLC ve Inverter ile haberleşiyorken slave cihazlar arası veri tarnsferi içinHMI makro komutunu kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:

Benim takildigim nokta invertoru nasıl haberlestirebilirim. Dediğiniz gibi plc ve HMİ de sıkıntı yok
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

İnverterinizi haberleşme protokolleri ve PLC ile veri alışverişinde bulunacak modbus adreslerini eksiksiz bir şekilde belirtebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:

PLC ile invertör arasında haberleşme protokollerini girdiğim zaman haberlesiyor. MODRW Komutunu kullanarak HMİ aynı protokole getirdigim zaman HMİ haberlesemiyor ben üçünü haberlestirmek istiyorum. Plc ünv haberlesiyor HMİ plc haberlesiyor ama üçünü haberlestirmesini saglayamadim
Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:

Aşağıdaki gibi yaptım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Omegalap33
İletişim:

MODRW Komutunu kullanarak 2 slave adres hex6 hex1 d20 1 olarak ayarladım
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC COM2 RS485 arabirimine ait haberleşme protokollerini 8,N,1,9600,RTU ve PLC istasyon numarasını 2 olarak ayarlayabilmek için resimdeki fonksiyon bloğunu belirtilen şekilde kullanmalısınız. Fonksiyon bloğunun açıklamaları için F1 yardım menüsünü kullanabilirsiniz.

HMI'ın aynı comportuna her iki cihazı bağlayıp HMI ile hem PLC hemde invertere erişebiliyor olmalısınız. Bu adımdan sonra HMI üzerinden PLC-Inverter arasında bir data transferi yapmanız gerekirse HMI Arkaplan makro komutları ile bu işlemi gerçekleşritebilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“PLC Forum” sayfasına dön