Load cell uygulaması

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Load cell uygulaması

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DVP202LC-SL'nin Register adreslerine HMI üzerinden doğrudan PLC_MODULE Aygıt tipi ile erişebilirsiniz.

Delta_HMI_1.jpg
Delta_HMI_2.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Akın ÖZÇINAR
İletişim:

Mesaj gönderen Akın ÖZÇINAR »

Resim

bunu denemiştim böyle bir sorunum var bununla da
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Modül registerine ait Hex adresi girmelisiniz.

Örneğin: 12. Register için: H100C
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
emekli68
İletişim:

Mesaj gönderen emekli68 »

Uğur yazdı: 22 May 2018, 18:41 Öncelikli olarak loadcell okumak için LC modülü (DVP202LC) kullanmalısınız. Fakat bu modül sol taraf modülüdür ve SS2 PLC ye bağlanamaz. DVP04AD analog modül olup 0-10V ve 0-20mA sinyalleri okumak içindir. Direk loadcell bağlayıp okutamazsınız. Önerim SA2 PLC ve LC modülü kullanmanızdır.
kolay gelsin..dv201lc ile sa2 i bagladım 50 kg lık loadcel ıle sızın verdıgınız programı yazıp kalıbre ettım ama D110 datasında agırlık bırkac kıloyu gecınce sıfıra dusuyor..ne yapmalıyım.

bırde dvp201lc den dop ekrana rs232 ıle baglanınca ekran hata verıyor ama sa2 ye rs 485 ıle baglanınca oldu. onuda nasılm cozerım
yardım ..
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Olcer02
İletişim:

Mesaj gönderen Olcer02 »

Merhaba elimde DVP28SV İle dvp202lc bulunmakta.
Dvp202lc yi 28sv ye bağlayabiliyormuyuz ?
202lc yi bir tek sa2 plc ile mi kullanabiliriz ?
Kullanıcı avatarı
Olcer02
İletişim:

Mesaj gönderen Olcer02 »

Olcer02 yazdı: 01 Ara 2020, 15:00 Merhaba elimde DVP28SV İle dvp202lc bulunmakta.
Dvp202lc yi 28sv ye bağlayabiliyormuyuz ?
202lc yi bir tek sa2 plc ile mi kullanabiliriz ?
Oluyormuş teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mysamet
İletişim:

Mesaj gönderen mysamet »

28sv ile dvp201lc modülünü kullanıyoruz paketleme makinalarında fakat daha açıklayıcı dtc1000 de olduğu gibi pv değeri registeri k12 gibi bi açıklama yada bi plc yazılımı paylaşabilirmisiniz ..?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DVP-202LC-SL Loadcell Modül Manuel dokümanında tüm registerlerin detaylı açıklamaları verilmiştir. Bu dokümanı kullanabilirsiniz.

(9) DVP202LC-SL Loadcell Kalibrasyon-Sıfırlama-Dara örnek programındanda faydalanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ahmetsh
İletişim:

Mesaj gönderen ahmetsh »

merhabalar 2000kg lık ölçüm yapacağım bir kuvvet itme test sistemi yapacağım. ağırlığı bilinen bir malzeme ile kalibrasyon yapıyorum. yalnız kalibrasyonda kullandığım ağırlık 5kg lık bir malzeme. 5kg üzerinde bir yük koyduğum zaman lc modülün error ışığı yanıyor ve max ışığı yanıyor.

viewtopic.php?t=6517 videodaki ne göre yapıyorum. benim 2000kg bağlama şansım yok. kalibrasyon için küçük yükler ile deneme yapıyorum .bu durumda problem oluşur mu sistemde. yada sisteme yük bağlamadan kalibrasyon yapılamaz mı

“PLC Forum” sayfasına dön