Delta DVP-EH2 link haberleşme sonrası bağlantı sorunu

Kullanıcı avatarı
Kaygusuz
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Delta DVP-EH2 link haberleşme sonrası bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Kaygusuz »

Merhabalar
Elimde Delta DVP-EH2 bir plc vfd-m sürücü ve abb acs550 sürücü bulunuyor bunları link haberleşme ile bağlamak istedim.(modrw ile bağlamıştım amacım bu bağlantı şeklinide öğrenmekti.) 63-Link Haberleşme Adlı videodakinin benzer şekliyle yaptım ama ben 2. bir slavede tanımladım örnekteki program gibi programı yükledim.(Videoda haberleşmeyi 7 E 1 9600 ASCII üzerinden yapmış ben bunu 8 E 1 9600 RTU olarak değiştirmek zorunda kaldım.(ABB cihazı sadece rtu üzerinden haberleştiği için ) )
Daha sonra Wplsoftun run -stop yazan kısmında error yazısı çıktı.(c400 arızası diye) bu sorunu çözmeye uğraşıyordumki plc ile bilgisayar arası bağlantımı kaybettim,sebebini bilmiyorum,kabloyu çıkarmamıştım bile bir anda harberleşmeyi göremez oldu ve cihazda sürekli error lambası yanıyor.
-Sorun nedir,cihazla haberleşmemi neden kaybettim?
-Link haberleşmesinde ne gibi bir hatamı yaptım?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Delta DVP-EH2 link haberleşme sonrası bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

PLC'yi varsayılan fabrika ayarlarına formatladıktan sonra aynı PLC komutlarını PLC'ye yükleyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön