AS228T İLE ASDA B2 POZİSYONLAMA

Kullanıcı avatarı
Row4
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

AS228T İLE ASDA B2 POZİSYONLAMA

Mesaj gönderen Row4 »

Merhaba, bir köprüyü şasi üzerinde ileri geri yönde hareket ettirerek belirli alanlarda bazı görevleri yerine getirecek bir proses hazırlamak istiyorum. Lakin bu uygulama için giriştiğim dzrn komutunda s3 e girmem gereken veri tipine bir anlam veremedim. 16 nedir # neden var 0001 0002 neden oraya yazılır bir anlam veremedim, bu parametrelerin seçiminin nereden yapılması gerektiğini de anlamadım. Help sekmesini yalayıp yuttuktan sonra sizlere danışmaya karar verdim.

Bana bu dediklerimi yapabileceğim birkaç ekran görseli sunabilirseniz minnettar kalırım. İki gözüm ekranda bekliyor olacağım, servo asda b2 400w, plc dalta as228t.
Asda b2'nin sistem parametlerini harici kaynağa göre ayarladım, ddrva ile sürdüm denedim. Lütfen yardımcı olun.
Teşekkürlerimle...
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: AS228T İLE ASDA B2 POZİSYONLAMA

Mesaj gönderen Turhan »

AS PLC'de DZRN komutuna ait S3 değişkeni home prosedürünü belirler. Bu adres 16Bitlik ardışık 2 word'den oluşur. Mesaja eklediğim ekran görüntüsüne göre yapmak istediğiniz home methodunu belirlerseniz bu adres değeri için yardımcı olmaya çalışabilirim.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Row4
İletişim:

Mesaj gönderen Row4 »

İlginiz için teşekkür ederim.
Bir home sensöründen D100 alanına girdiğim pulse sayısı kadar ileriye gidecek ve oradan home yönüne geri gelecek, bu arada verdiğim eşitliklerden kontak alacağım.
Bu işlemi sürekli bir buton vasıtası ile gerçekleştirerek, home ile sıfırlama yapacağım. Paylaştığımız görüntüyü anlayamadığım için size danıştım.
Kullanıcı avatarı
Row4
İletişim:

Mesaj gönderen Row4 »

Burada bazı modlar var ama bunları as2.. pu serisinin kk'undan aldım. Bu mu (screenshoot görüntüsündekiler) veya bunun matematiği nedir henüz anlam veremedim. Bu resimdekileri dikkate almam yeterli mi?
Ekran görüntüsü 2022-12-04 203802.png
Buraya home modunu 4 olarak girdiğimde (ki bilmediğim için bulduğum her kaynağın verisini kullandım) komutu başarılı bir şekilde çalıştırabiliyorum.
Konudan bağımsız olarak ardından gerekli pozisyona gitmek için kullandığım tpo ile ilgili kısımda error hatası alıyorum. Sanırım adım ve hız değerlerini pozisyon plan tablosuna girdiğim için oluyor. TPO'yu kullanmak istememin sebebi sekans olarak tüm kontrolü böldüğü için daha az satır kullanmamı sağlaması. Tabi TPO olur mu, yöntem doğrumu bunu sizlere danışmak gerekir.
Ekran görüntüsü 2022-12-04 204257.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

“PLC Forum” sayfasına dön