DVP15 Hafıza Alanı

Kullanıcı avatarı
gokhaneyupler
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DVP15 Hafıza Alanı

Mesaj gönderen gokhaneyupler »

Merhaba;
Teknik dökümanlarda DV15mc' nin 20mb'lık bir hafıza alanı olduğu yazıyor. Fakat adres yapısında örneğin; %MW0~%MW65535 gibi ibareler var.
Canopen builder üzerinden limitleri görmek için bir array oluşturdum. Ekte bulunan resimde görebileceğinz gibi oluşturduğum array Real cinsinden nerdeyse 5,000,000 kadar değeri içerisinde tutabilecek bir yapıda, compile sonucuna bakılınca hafizanın nerdeyse bu yapı sayesinde dolduğunu görebiliyoruz. Elimde DVP15 olmadığı için deneyemedim, bir kaç sorum var;
1) Gerçekten 5 milyon yakın real değeri plc kalıcı olmayan hafızasında tutup işleyebiliyor mu?
2) Bu değerlerin M veya D gibi bir adrese bağlı yapıları var mı ? varsa bu kadar adres plc data sheet içerisinde verilememiş nasıl bulabilirim.
3) Son olarak bu yapı gerçekten tutulabiliyor ise HMI tarafından ben bu adreslere nasıl ulaşacağım, program adres kısımlarını boş bırakarak otomatik olarak dolduracak sanırım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: DVP15 Hafıza Alanı

Mesaj gönderen Uğur »

Adreslenebilir limitler aşağıdaki tabloda verilen aralık kadardır. Göreceğiniz üzere array ML0 ile adreslenirse eğerki array uzunluğu 16383 üzerinde tanımlanırsa hata aldığınızı göreceksiniz. Adressiz kullanırsanız kapasitelerin belirttiğiniz değerlerde olduğunu söyleyebilirim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“MC Forum” sayfasına dön