MoveLinearAbsolute Çalışma Hızı

Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

MoveLinearAbsolute Çalışma Hızı

Mesaj gönderen revolution »

İyi günler,

MoveLinearAbsolute kullanarak 3 adet servo sürmekteyim , görselde görebileceğiniz gibi ilk hareket Start2 komutu ile tetikleniyor ve devamındaki komutlar bir önceki komutun "MoveLinearAbsoluteXX.Active" yükselen kenar tetiklemesi ile bir kontak set edilerek aktif ediliyor.

komutlar Buffer Mode "3 " Transition Mode " 3 " olarak şekilde ayarlandı, konumların farklı, hızları farklıdır " görselde görebilirsiniz"

SORUM : MoveLinearAbsolute komutlarının hepsi farklı hız değerlerine sahip olmasına rağmen, sadece ilk konumda tetiklenen hız komutunu göre hareketlerini gerçekleştiriyorlar. Hatam nerde olabilir?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: MoveLinearAbsolute Çalışma Hızı

Mesaj gönderen Uğur »

İlk komutun buffer modunu 1 olarak ayarlamışsınız. Bu icrası tamamlanmadan diğerine geçmeyecektir, sizde diğer komutları tetikleyince çalışmasını gözlemleyemiyor olabilirsiniz. Buffer modunu diğerleri gibi ayarlayıp deneyin.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:

İlk denediğim şekil o şekildeydi videonuzda anlatıldığı gibi yine denedim olmadı.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:

Sorunu çözemediğimden dolayı sorumu tekrarlıyorum...

3 adet servo interpolasyon yapmaktadır, DMC_MoveLinearAbsolute komutunu kullanarak interpolasyon yapmaktadır, girdiğim konumlara göre 20 farklı interpolasyon yapmaktadır , bu komutları bir önceki DMC_MoveLinearAbsolute komutunun Active ile aktifleştirirmektedir. Komutlar sırayla görevlerini yerine getirmektedir.

Komutlara farklı hız atamaları yaptığım halde , 1. komutun hızı 5 mm/saniyeyse diğer 19 komut da 5 mm/saniyede hareketleri gerçekleştirmektedir. Komutların içinde bulunun velocity kısmına baktığımda her komutun farklı hız datalarına sahip olduğunu görüyorum .

Hız değişikliği neden olmamaktadır ?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Bir önceki komutun done çıkışı ile ikinci komutu tetikliyorsanız bufferlaması beklenemez çünkü bir önceki komut tamamlanmış demektir. Burada bir önceki komut çalışırken sonraki tetiklenmelidir.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:

" Burada bir önceki komut çalışırken sonraki tetiklenmelidir." bunu yapıyorum görsellerden görebililirsiniz lakin yine olmuyor, 0- 200 mm arası 10 parçaya bölünüyor aynı şekil 200 mm den 0 mm arası 10 parçaya bölünüyor sadece ilk komutların hızını baz alıyor. her 20 mm de hız artması veya yavaşlaması gerekiyor ama komut execute ve aktif olmasına rağmen hız değişikliği yapmıyor.

Bir önceki komut aktif olunca diğer komutun execute tetiklenmiş oluyor işlem bu şekil devam ediyor.

turhan beye mail atmıştım plc versiyon ile ilgili, versiyon değişikliği belki çözüm olabilir diye düşünüyorum ama mail dönüş yapılmadı..
Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:

Not: Blending işlemini yapıyor. Bir sonraki komuta geçtiğinde hız değişikliği yaptıramıyorum.

Örnek: 3 Servo A noktasından B noktasına 5mm/s hızla hareketini gerçekleştiriyor, B noktasından C noktası 50 mm/s hızla gitmesi gerekirken 50 mm/s hıza çıkmıyor , ikinci ve sonrasında gelen 3. 4. 5. 6. komutlar da 5 mm/s hızla devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Aşağıdaki gibi denerseniz hafif hız düşümü sonrası 2. hıza geçiş olmaktadır.

Whatsapp Kanal

“MC Forum” sayfasına dön