usb veri aktarma

Kullanıcı avatarı
burakilhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

usb veri aktarma

Mesaj gönderen burakilhan »

kolay gelsin dop b07e ile usb veri aktarımı yapıyorum ama hangi format ile verileri atıyor bulamadım
(exell) ile acabilmem lazım suan hıç bir dosya ile açamıyorum metin belgesi word ...vs yardımlarınızı bekliyorum.
iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: usb veri aktarma

Mesaj gönderen Uğur »

Data kayıt verileri için csv formatını seçince aşağıdaki ayarlar ile kayıtları excel ile açabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
serkanmavis
İletişim:

Mesaj gönderen serkanmavis »

Merhaba, csv ayarlarını yukarıdaki gibi ayarlayıp excell'e kayıt almayı yapabildim.3 adet data kaydı alıyorum. kilogram bilgisi olan datalar 23.50 kg gibi usb ye aktarılırken, sebebini çözemediğim bir şekilde 23 Mayıs 2019 formatında çıkmaya başladı. hmi ekranda kiloyu 23.50 okuyorum. csv dosyasını notpad ile açtığımda normal 23.50 kg olarak görünüyor.Sorun csv ayarlarında mı yoksa excell ile ilgili midir?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Excelde hücreleri görüntüleme formatınız sanırım 'Tarih' olarak ayarlanmış aynı sütun yada satırdaki hücrelerin görüntülenme formatını 'Genel' yada 'Sayı' formatları olarak ayarlayıp tekrar gözlemleyiniz.

excel.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
serkanmavis
İletişim:

Mesaj gönderen serkanmavis »

Turhan Bey cevabınız için teşekkür ederim.formatı değiştirince sayı değerleri farklılaşıyor orjinal değerden çok sapıyor. şu an için raporu en doğru şekilde ''not defteri' ile açıyoruz. işimizi görecek.
Çekilen rapor dosyasındaki diğer .dat uzantılı dosyaları nasıl açabiliriz. o dosyalarda da aynı veriler mi var?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

.dat uzantılı dosyalar daha önce kullanmadım fakat uygulama manuellerinde 'Historical Overview Table' Elementi ile geçmiş kayıtları HMI üzerinde monitor edilebilecek dosya olarak belirtiyor.

HMI_dat.jpg
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön