geçmiş data tablosu .cvs kaydı

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

geçmiş data tablosu .cvs kaydı

Mesaj gönderen dcvoltage »

geçmiş data tablosuna HMI hafızasına 60adet data kaydı yaptırıyorum.buffer özellikleri-örnekleme data sayısı 9999 ayarlı.
bu ayar .cvs dosyasına yapılmış max.kayıt sayısını belirliyor galiba.burdaki değeri max.9999 olarak kabul ediyor .cvs dosyasına baktığımda
9999 adet kayıt yapılmış.hafıza dolduğunda bize bir uyarı geliyormu acaba.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Re: geçmiş data tablosu .cvs kaydı

bu konu ile ilgili bir kaç sorum daha var resim olarak ekliyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Ekran Alıntısı.PNG
bu konu ile ilgili bir kaç sorum daha var resim olarak ekliyorum.burdaki örnekleme stili(ms) ne anlama geliyor.benim tetiklemem PLC .
örnekleme sayısını 100000 yapıyorum değiştir tuşuna basıp buffer özellikleri altındaki örnekeleme sayısıda 100000 olduğunu görüyorum.
1.PNG
bu resimdeki uyarı geliyor bunu kapatıyorum komple dopsoft tan derleme yapıyorum burda herhangi bir hata bulmuyor.
örnekleme sayısı 100000 oluyormu acaba.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Data Buffer özelliklerinde "Otomatik Stop" işaretli ise HMI "Örnekleme Sayısı" sekmesinde belirtilen adet kadar örnekleme aldıktan sonra kayıt almayı durduracaktır. Eğer otomatik stop sekmesi aktif değil ise HMI Örnekleme sayısındaki belirtilen adede ulaştıktan sonra birinci örnekleme verisini silecek ve yeni kayıt alarak örneğinize göre son güncel 100.000 kaydı tutacaktır.

Dosya kayıt yeri için HMI işaretli olduğundan örnekleme limitiniz 100.000 gibi bir değerde olabilir. Harici bir USB bellek ile örnekleme adedini arttırabilirsiniz.

Eğer tetikleme kaynağınız PLC ise ms cinsinden periyodik kayıt alma seçeneği pasif olacaktır. Buradaki değere dikkat etmenize gerek kalmamaktadır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

teşekkürler Turhan bey.
peki data kayıt buffer daki otomatik stop seçeneği aktif ise ve örnekleme sayısı max.adet e ulaşmışsa ekran a uyarı gelicekmi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet HMI "Max Record ..." şeklinde uyarı mesajı verecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

teşekkürler

“HMI Forum” sayfasına dön