HMI Data Kayıt

Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: HMI Data Kayıt

Mesaj gönderen Turhan »

Başlangıç pozisyonları sırası ile 1, 2, 3 ve uzunluk değerlerinisi sırası ile 1 girmelisiniz. karaketre satırında ise tanımlayacağınız uzunluk x2 kadar karakter kaydı alabilirsiniz.

Not: Data kayıt ayarlarında 1 word olan uzunluk değerini 3word saat+dakika+saniye ve ilave olarak karakter için en az 5 word ayarlamalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
revolution
İletişim:

Mesaj gönderen revolution »

Yukarıda bahsettiğim sorunu çözdüm lakin data blok da zamansızca değerleri kaydediyor , benim istediğim sensor aktif oldugun da kayıt etmesi bunu yapmadım yardım edermisiniz . Kaydet butonu olmadan yapmak istiyorum otomatik olarak süre her kendini resetlediğinde mesela 27 saniye oldu sensör aktif oldu süreyi resetledi o sensör aftif oldugunda aynı zamanda kayıt etsin .
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Kontrol bloğunda D100 datasını data buffer kaydı için kontrol word adresi olarak belirlediyseniz ve aynı zamanda bayrakları otomatik resetle seçeneği aktif ise D100 datasının 0. bitini yükselen kenar sinyali ile her tetiklediğinizde yalnzıca 1 kayıt almanız gerekmektedir.

PLC programında bunun için aşağıdaki gibi komut satırı kullanabilirsiniz.

|LDP X0|----------------------|BSET D100 K0|

Kontrol_Blogu.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön