Dop b Ekran Com Port Hatası

Kullanıcı avatarı
gokayilik
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop b Ekran Com Port Hatası

Mesaj gönderen gokayilik »

Merhabalar
Elimde bulunan dopb10s615 ekranı dopsoft prg ile baglanıyordum.Dün win10 yukledım pc ye ve programı acdıgımda usb port acma hatası veriyor.Diger yardımlardan ve videodan bakdıgıma gore ekranın arkasında reset butonu ile cıhazın ayar parametresıne giriyorum system setting den usb com mode 1 den 2 ye alıyorum ve dop ekran calısıyor.
2 kez tekrar prg yukleyecegımde aynı hatayı yenıden veriyor.
tekrar hmı ayarına bakdıgımda usb com mode 1 e donmus oluyor. Ve yıne dopsoft usb com port hatası veriyor.

Buna acıl bır yardım istiyorum.
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dop b Ekran Com Port Hatası

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft-->Seçenekler-->Yapılandırma penceresinden Diğer kısmına giriniz Bu pencereden USB yükleme seçiminizi CDC yaparsanız yükleme sonrasında USBCommode seçeneğiniz 2 (CDC) olarak kalacaktır.

USB_Disk.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Merhaba turhan bey aynı sorunu yaşıyorum ve bende bulunan dopsoft programında seçenekler altında sadece çalışma ortamı adında bir alan var Elimde dop-b05s111 serisi bir panel var bunu sıfırlayıp kullanmaya çalışıyorum ancak ne yazıkki bir türlü veri aktarımını başaramadım HMI resetlemek istediğimde ise usb port açma hatası alıyorum. Bu yazınızı okudum ve dediğim gibi seçenekler menümde yapılandırma yok.

Acaba dopsoft versiyonundan mı kaynaklı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DOPSoft programı üzerinde DOP-B05S111 serisine ait boş bir proje açtığınızda diğer seçenekler aktif olacaktır. USB portu üzerinden program up/download işlemini gerçekleştiremiyorsanız. HMI sistem menüsüne girip sırası ile System Setting --> MISC --> Usbcommode seçeneğini değiştirin ve sistem menüsünden çıkış yapıp tekrar program yüklemeyi deneyin.

Not: USBCommode seçeneği Windows10 yüklü PC'ler için 2, Windows 7,8,Vİsta işletim sistemleri için 1 ve WindowsXP için 0 ayarlanmalıdır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
mtilki
İletişim:

Mesaj gönderen mtilki »

bendede dop -b05 s101 panel var fakat usbcommand sadece 1 var iki çıkmıyor win10 pc nasıl halledeceğim bendede no response from hmi usb port açma hatası alıyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Windows XP yüklü bir PC'nin USB bağlantı portunu kullanabileceğiniz gibi program yükleme yerini comport seçerek HMI'nin seri portu üzerindende yükleme yapabilirsiniz. Seri portu kullanmak isterseniz kullanabileceğiniz kablo şeması aşağıdaki gibi olmalıdır.

PC_DOP.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
turan_türkmen
İletişim:

Mesaj gönderen turan_türkmen »

merhaba,DOPB07S411 hmı da aynı hatayı alıyorum.HMI sistem menüsünden,System Setting --> MISC --> Usbcommode 2 olması ve diğer önerdiğiniz yapılandırma ayarlarında usb yüklemeyi CDC yapmama rağmen hata devam ediyor.Pc nin aygıt yöneticisinden baktığımda driver yüklü olarak gözükmüyor.Yazılımı kaldırıp tekrar yükledim ama sonuç yine aynı
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PC'niz ile ilgili güncellemelerinizi mutlaka kontrol ediniz. Ardından Kullandığınız DOPSoft sürümünde Seçenekler-->Çalışma Ortamı sekmesinde USB Driverını yeniden kurup haberleşmeyi deneyin.

Yükleme hala başarısız olursa farklı USB kablosu ve PC'nizin farklı USB bağlantı noktası ile proje dosyanızı yüklemeyi deneyin.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
kgm45
İletişim:

Mesaj gönderen kgm45 »

Bu problemi bende hala çözebilmiş değilim soylenilenlerin hepsini yaptim yazismalardaki windows 10 64bt yüklü bo7e411 panel
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

1. HMI sistem menüsünden USBCommode seçeneğini 2 (Yada CDC ifadesi) seçip farklı USB kablo ve PC'nizin farklı USB portlarından programı up/download etmeyi deneyebilrisiniz.

2. DOPB07E415 HMI'lar dahili ethernet portunu desteklediği için bu port ile doğrundan program up/download işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

DOP HMI'lere Ethernet Üzerinden Program Yükleme
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön