USB PORT GÜNCELLEME HATASI

Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

USB PORT GÜNCELLEME HATASI

Mesaj gönderen yasinbzkrt »

Merhaba ,

Elimde bir Adet DOP-B07S211 HMI var windows 10 yüklü bilgisayardan dopsoft programı üzerinden USB ile program yüklemeye çalışıyorum resimde görüldüğü gibi USB Driverının güncel olmadığı görünüyor aygıt yöneticisinden otomatik güncelle dediğimde resimdeki gibi güncellemenin yapılamadığı hatasını alıyorum. Driverı nasıl güncelleyebilirim?

Şimdiden Teşekkürler...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: USB PORT GÜNCELLEME HATASI

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft --> Seçenekler --> Çalışma Ortamı penceresinden USB Driver güncellemesi yapabilirsiniz.

dop_driver.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

dediğinizi yaptım ama hala güncellenemedi bağlanamıyorum
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI sistem menüsüne girerek USBCommode seçeneğini windows10 için 2(CDC) moduna ayarlayıp program up/download işlemi gerçekleştriniz.

HMI System Menu --> System Settings -- > MISC --> USBCommode

USB_Com_mode.png
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
yasinbzkrt
İletişim:

sistem menüsüne girmiyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sistem menüsüne erişim sağlayamıyorsanız WindowsXP yüklü bir PC ile program yüklemeyi deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Mekatronik45
İletişim:

Mesaj gönderen Mekatronik45 »

Arkadaşlar merhaba

Win10 64bit işletim sisteminde yukarıda anlatılan aynı sorunu yaşıyorum resimde DOP-H anlatılmış, DOB-B05S100 için nasıl bir yol izlemeliyim USB Driver kuruyorum fakat sürücü güllemede Driver bulamıyor

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Mekatronik45
İletişim:

Mesaj gönderen Mekatronik45 »

Sürücü dosyasını nereden indirebilirim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü driver'ı DOPSoft kurulumu esnasında otomatik kurulmaktadır. DOPSoft --> Seçenekler --> Çalışma Ortamı penceresinden USB Driver güncellemesini yeniden yapabilirsiniz. Kullandığınız windows işletim sistemine göre resimdeki USBCommode seçeneğini 0(WindowsXP),1(W7,W8) veya 2(Windows10) seçerek program atmayı deneyiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
seric
İletişim:

Mesaj gönderen seric »

Turhan yazdı: 25 Şub 2019, 15:57 HMI sistem menüsüne girerek USBCommode seçeneğini windows10 için 2(CDC) moduna ayarlayıp program up/download işlemi gerçekleştriniz.

HMI System Menu --> System Settings -- > MISC --> USBCommode

USB_Com_mode.png
Merhaba,
B serisi 07E415 ekranın sistem menüsünde -- > MISC --> USBCommode seçeneği bulunmuyor.Windows 10 için ayarı nasıl yapabiliriz?
DopB.jpeg

“HMI Forum” sayfasına dön