Delta operator panelden ASDA B2 enkoder okuma

Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Delta operator panelden ASDA B2 enkoder okuma

Mesaj gönderen provalve »

DOP W12 ekrandan ASDA B2 enkoder ve motor yuk degerlerini okuyorum. Yaklasik 10 takim ekran ve servo , monte edildi ve sorunsuz calisiyor. Son aldigim takimda ayni ayarlarda Servo ters her zamanki yonunden ters dondu ve ekranda okudugum Enkoder degerinde bir sorun var. Hem sabit durmuyor hem de alakasiz degerler gosteriyor. Bunun sebebi nedir sizce ? Makinayi kapatip sevkiyata hazirlanacak ancak bu sorunu cozemedik. Kullandigim ayarlarda ya da ekranin programinda bir degisiklik yok. Giden 10 makina ile ayni.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimiçi

Re: Delta operator panelden ASDA B2 enkoder okuma

Mesaj gönderen Uğur »

1. satırdaki makro yanında signed DW ün aynısını 2. satıra ekleyin. Motor ters yönde dönüyor ise P1-01 parametresini yüzler basamağını 0 ise 1, 1 ise 0 yaparak yön değişimi yapabilirsiniz. (1xx yada 0xx)
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:

Motor Load bilgisini ve Enkoder okuyabiliyorum ama Enkoder yanlis okuyor. Bu neden kaynaklaniyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

ASDA-A2 ve ASDA-B2 serisi servo motorların encoder feedback bilgisi 32 Bit ve Signed Decimal sayı formatındadır. Bu sayıyı diğer farklı formatlarda görüntülerseniz sayı değerini olması gerektiğinden çok daha farklı bir değerde yorumlarsınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
provalve
İletişim:

Peki gelen degeri 5 e bolmek istiyorum ancak yukarda ekledigim macro ile basaramadim. Nasil bir yol izlemeliyim.

Ekte kirmizi isaretledigim alan surucuden aldigim hiz degerim. Double word signed decimal olarak geliyor . Ben bu degeri 1/5 reduktor taktigim icin 5 e bolup sari olarak isaretledigim alanda ve meterenin icinde gostermem istiyorum. Dw signed decimali bir turlu 5 e bolmeyi basaramadim .
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son provalve tarafından 22 Ağu 2019, 17:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bölme işleminizi DoubleWord ve Signed Decimal tabanda yapmalısınız. Bölme işleminden sonra sonucun yazıldığı data başlangıç adresinden itibaren 4 word adresi boş bıkarmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön