dopb ve rs485 haberleşme

Kullanıcı avatarı
gokayilik
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

dopb ve rs485 haberleşme

Mesaj gönderen gokayilik »

Merhabalar..
Dop b 07s411 ekran ile se plc arasında rs 485 den baglanıyorum.Sisteme 5 adet vfd el surucu ve 2 adet vfd l surucu ekleyıp rs 485 den baglanıp hız vb bılgılerı ekrana tasıyorum.Sitedekı ekran 2 ınventor haberleşme demosunu kullandım .Bu işlemde yazılan her seyı yapıyorum.5 adet vfd el olan surucu ekranla haberleşdi.Fakat vfd l serisi olanlar hata veriyor. com error 6 ve ara sıra com error 3 dıyor du kabloları kontrol ettık com err 6 demeye devam edıyor.
Vfd el ve vfd l arasında mı sıkıntı oluyor Buna bır yardım ıstıyorum. 9 .00 parametre 1 9.04 parametre 1 harıcı start plc yapıyor 2.00 paramatre 3 ayarlar dogru olmasa vfd el calısmaz dı ..var bır kucuk ayrıntı.
İyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: dopb ve rs485 haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

HMI Haberleşme ayarları penceresindeki zaman ve tekrarlama değerlerini 500ms. ve 3 tekrar olarak güncelleyip deneyiniz.

Eğer sorun devam eder ise PLC D1038 datasına M1002 kontağı üzerinden sabit 50 sayısını taşıyıp HMI Haberleşme ayarlarındaki Haberleşme gecikme zamanı değerinide 5ms. olarak değiştirip yeniden haberleşmeyi deneyiniz.

HMI_Haberleşme_Ayarları.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
gokayilik
İletişim:

Re: dopb ve rs485 haberleşme

Mesaj gönderen gokayilik »

teşekkurler 500 ms olunca ve 3 tekrar yapınca oldu.

“HMI Forum” sayfasına dön