Dop - Baykon Haberleşmesi Hk.

Kullanıcı avatarı
kuka92
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop - Baykon Haberleşmesi Hk.

Mesaj gönderen kuka92 »

Merhaba,

Sitenizden DOP Panel - Baykon Ürün Haberleşmelerini indirdim. Baykonun TX2-MB modulü ilehaberleştim fakat 40001 adresinden kg değerini saçma biçimde yanlış okumaktaydı. Sonra baykonun sitesinden indirdim ve aşağıdaki uygulama ile çok rahat bir şekilde kg'yi okudu. Sizin paylaştığınız programda W40001 adresinden direkt okuma yapılıyor ve sonuçlar maalesef kötü ama paylaştığım programda arkaplan makro yazılmış. Bu arkaplan makroyu ben anlayamadım. Neden Ş10 üzerinden okumuş ? Neden Ş10 = Ş1 ve Ş11 = Ş0 yapılmış. İşim görüldü fakat ben mantığını öğrenmek istiyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Dop - Baykon Haberleşmesi Hk.

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bazı kontrol cihazlarında DoubleWord formatında veri okurken word sıralaması ters olabiliyor. Düşük wordde okumanız gereken veri yüksek worde, Yüksek wordde okumanaız gereken veri düşük word alana kaydoluyor.

Arkaplan makroda okunan veri önce $0 ve $1 datasına kaydolmuş daha sonra $0 --> $11 datasına $1 --> $10 taşınarak $10 datası doubleword formatta görüntülenmiştir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön