DOP-W157B ethernet bağlantısı kesildi

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP-W157B ethernet bağlantısı kesildi

Mesaj gönderen dcvoltage »

DOP-W157B ile raporları 1.ethernet portundan bağlantı yaparak sistemde topluyoruz
ethernet bağlantısı koptuğunda ekrana bi uyarı vermesini istiyorum mümkünmüdür?
bu konuda açılmış başlıklar var biraz baktım fakat hmi bağlantısı bir kontrol cihazı ile haberleştirilirse ancak bu bağlantının koptuğunu
görebiliriz denmiş
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: DOP-W157B ethernet bağlantısı kesildi

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Internal Parameter sekmesinde birinci ethernet portu için NET_STATUS1 ikincii ethernet portu için NET_STATUS2 adreslerini okuyup bağlantı durumuna göre adres değerlerini görüntüleyebilirmisiniz?
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Mesaj gönderen dcvoltage »

ETHERNET1_1 sistemle haberleşiyor
sayı göster elemntini NET_STATUS1 olarak ekledim binary okuma da hmi ethernete bağlı olduğu halde
bi değer gelmiyor
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

00-Etherlink1_1 bağlantısı var ise NET_STATUS1 datasının 0. biti reset, bağlantı koptuğu durumda NET_STATUS1 datasının 0.Biti set olmalı bağlantıyı kesip yeniden kontrol edebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
argoksal
İletişim:

Mesaj gönderen argoksal »

delta dop w157b hmı ekrandan veri çekemiyorum ıp adresi otomatik bulmuyor nasıl bağlanabilirim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI sistem menüsüne girerek Ethernet potu için tanımlı olan IP adresine ulaşabilir veya değiştirebilirsiniz. Bu adımdan sonra PC'nize de uygun IP tanılayarak bağlantı sağlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön