Keyence TM-3000 mikrometre

Kullanıcı avatarı
yvodene
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Keyence TM-3000 mikrometre

Mesaj gönderen yvodene »

BMOV şeklinde de plc'ye gönderdim, DTM komutunu da kullandım sonuç alamıyorum,siz örnekler misiniz? Başka yapılması gereken birşey mi var?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Ben verinizi görmeden sizi anca bu aşamaya kadar getirebildim. Bundan sonrası içinde size yapmanız gereken yolu gösteriyorum. Keşke bir kontak ekler gibi yolu olsa ve size örneklesem. Bu veri işlemedir ve byte byte veriyi parçalayıp ayıklanması ile mümkündür. PLC ye ASCII olarak gönderdikten sonra DTM komutu ile ki komut açıklamalarında örneğini de verdik Floatinge çevirebilmeniz mümkündür.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
yvodene
İletişim:

Mesaj gönderen yvodene »

Takıldığım nokta burada, dop ekrandaki ASCII veriyi nasıl byte ,byte bölüp PLC'de işleyebilirim,DTM komutu burada çalışmıyor gibi geldi. Bu işi siemens S7-1200 de Chars to string ve string to real yapıp direk alabiliyorsunuz, haberleşme protokolü RS232 PLC ve Keyence arasında gerçekleşiyor, Biz bunu deltada yapabiliriz diye düşünmüştüm.
Üzücü kısım ise oluşturduğumuz delta konfigrasyonunu bu projede kullanamayıp rafa kaldırmamız.
Çözüm yolu yok diyorsunuz, ben işin içinden çıkamadım,
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

HMI makrosunda BMOV ile değeri PLC ye transfer ediyorsunuz. PLC de ASCII olarak veriyi gördükten sonra DTM ile çeviriyorsunuz. Çözümü gördüğünüz gibi var ama siz yine işin içinden çıkamazsanız bence ürünleri aldığınız DELTA bayisi ile görüşüp kendilerinden konu ile ilgili destek talep edebilirsiniz. Ben elimde olmayan bir cihaz için şu kadar byte diye malesef sizi yönlendiremiyorum.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön