DOP-107CV

Kullanıcı avatarı
burakilhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP-107CV

Mesaj gönderen burakilhan »

kolay gelsin dop-107cv ekran ile 28sv plc haberleşme çok yavaş ekrandaki değişken datalar geç tepkime veriyor
com 1 portundan dop-107cv ile 28sv plc 232 haberleşme yaptım
com 2 portundan 1 adet e serisi sürücü 2adet dtc1000 485 haberleşme yaptım yinede çözülmedi
yardımcı olursanız sevinirim
program ektedir
iyi çalışmalar...
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: DOP-107CV

Mesaj gönderen Uğur »

COM port ayarını aşağıdaki gibi düzenleyerek deneyiniz.
com1_ayar.PNG
com2_ayar.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
cemkymk
İletişim:

Mesaj gönderen cemkymk »

DOP 107-CV HMİ panele bir ucu yazıcı kablosu diğer ucu usb ile pc den bağlandım. ekranı yükledim ama ekran işlevsiz çalışmyor ve sürekli ekrana bu hatalar geliyor sırası ile. Lütfen yardımcı olun biraz aciliyet durumu var şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bu sorunun temel iki sebebi bulunmaktadır.

1. HMI Haberleşme ayarlarınız ile PLC haberleşme ayarlarınız aynı değildir.

2. Haberleşme için fiziksel bağlantınız doğru değildir.

Emin olmak için PLC'nizi formatlayın. Formatlanmış PLC'nin default protokolleri 7,E,1,9600 ASCII ve istasyon numarası 1 olacaktır. Örnek bir DOPSoft boş bir projesi açın ve aşağıdaki haberleşme ayarlarına sahip projenizi PLC'nin herhangi bir adresini okutarak deneyiniz. Haberleşmeyi doğrulamak için PLC programında Örnek D100 data değerini bir birim arttıran basit bir program yazabilirsiniz.

.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön