DELTA DOPB07E411 HMI ile SİEMENS 27-1200 PLC den string veri okuma

Kullanıcı avatarı
alperto
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DELTA DOPB07E411 HMI ile SİEMENS 27-1200 PLC den string veri okuma

Mesaj gönderen alperto »

Merhaba,
Siemens s71200 PLC'den bir string (örnek 9000389 gibi) veriyi okuyup, DELTA DOPB07E411 HMI ekranında göstermek istiyorum.Delta HMI da bunun için macro mu? oluşturulması gerekiyor.Destek olabilir misiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: DELTA DOPB07E411 HMI ile SİEMENS 27-1200 PLC den string veri okuma

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

HMI üzerinden karakter göster elementini kullanırsanız ASCII karakter formatında görüntüleme yapabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
alperto
İletişim:

Mesaj gönderen alperto »

Turhan bey merhaba,
Göstermek istediğim veri,Siemens plc'de DB8 altında string veri olarak tanımlandı, HMI ekranda da ekteki resimdeki gibi karakter göster elementine, PLC adresini girdiğim halde ,karakterleri ekranda göremiyorum.Acaba HMI da adres kısmında hata mı yapıyorum.Desteğinizi rica ederim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

karakter gir elementine 'DELTA TURKIYE ' karakterleri girildiğinde word ve decimal tabanda aşağıdaki gibi sayı değerleri gözükmektedir. HMI üzerinden bir yazı dizisini PLC String değişkenine girdiğinizde PLC tarafında bu değer nasıl modnitor edilmektedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
omerA
İletişim:

Mesaj gönderen omerA »

Turhan yazdı: 21 Oca 2020, 09:29 karakter gir elementine 'DELTA TURKIYE ' karakterleri girildiğinde word ve decimal tabanda aşağıdaki gibi sayı değerleri gözükmektedir. HMI üzerinden bir yazı dizisini PLC String değişkenine girdiğinizde PLC tarafında bu değer nasıl modnitor edilmektedir.

merhabalar;

Ben arduino ve delta hmi beraber ile çalışıyorum.Int üzerinden çalışırken herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum fakat.Ben harf ve sayıların aynı anda olduğu (12ab34 gibi) veriyi arduinoya yollamak istiyorum fakat düzgün değerler gelmiyor(ascii tablosundan kontrol ettim).bu yaptığınız örnekte örneğin 12abc12 yazdığımızda decimale düzgün çevirebiliyor mu? oluyorsa rica etsem bana yapmış olduğunuz bu örneği gönderebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI üzerinden veri göndermek için kullandığınız komut satırlarını paylaşabilirseniz programınızı yorumlayabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
omerA
İletişim:

Mesaj gönderen omerA »

Turhan yazdı: 28 Ara 2020, 10:08 HMI üzerinden veri göndermek için kullandığınız komut satırlarını paylaşabilirseniz programınızı yorumlayabiliriz.
Bana sadece sizin yaptığınız örneği göndermeniz yeterli aklımda sorucu işareti kalırsa size geri dönüş yaparcağım.

“HMI Forum” sayfasına dön