HMI Pop-up

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI Pop-up

Mesaj gönderen apomavi »

Merhaba. Ben bır uygulama uzerınde calısıyorum. HMI uzerınden bazı butonlara basıldıgı zaman ekrana popup getırıp onay ısteyecegım. lakın popup u getırıyorum ama ıslem bıttıkten sonra popupı gızlemek ıstıyorum. bu popup ıkı ayrı sayfada cıkacak o yuzden popupın ıslem sonrası makrosuna sayfaya gıt dıyemıyorum. iki ayrı popup da kullanmak ıstemıyorum. bu popupın gızleme adresı gıbı bırseyı yok mudur ? umarım anlatabılmısımdır derdımı..
popup.dps
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: HMI Pop-up

Mesaj gönderen Uğur »

Kontrol bloğunda sayfa datasını D900 tanımlamışsınız. Açılan popup sayfasında Evet butonunun işlem sonrası makrosunu D900 ün içerisine gitmesini istediğiniz sayfa numarasını gönderirseniz popup kaybolur alttaki sayfaya geçmiş olur.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

tamam da lakin ben genel bir popup ıstıyorum. 1 tane olsun. sımdı ben bu dedıgınızı yapabılmem ıcın 2 ayrı popup a ıhtıyacım olucak cunku ana sayfada da bu popup ı kullanıyorum dıger sayfada da . ana sayfada kullandım ve tamam elementının ıslem sonrası makrosuna d900 = 1 dedım. ama dıger sayfada kullanırken ne yapıcam orası 2. sayfa, orda kullanırken popup a tamam dedıgımızde ana sayfaya donecek. ben sadece popup gıtsın ve hangı sayfada ıse o sayfada kalsın ıstıyorum ıslem sonrası. nasıl yapabılırım? biraz karısık oldu ama :)
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Kontrol bloktan ayar yaparak mevcut sayfa numarasını bir dataya alın. Popup sayfa butonuna bastığınız zaman açık olan sayfanın numarasını işlem öncesi makro ile bir yere kaydedin. Kapatırken kaydettiğiniz sayfaya geri döndürün.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Teşekkürler dediğiniz şekilde sorunu çözdüm :)
Kullanıcı avatarı
sasa58
İletişim:

Mesaj gönderen sasa58 »

bir örnek yuklermisiniz
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

PLC de eklemenız gereken kodlar bunlar
popuppp.PNG
bu da dop hmı. butonların ıslem sonrası makrolarında ve yapılandır kısmındakı kontrol blogundakı ayarlamalar yapılmıs bakabılırsınız.
popupp.dps
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
netmehmetali
İletişim:

Mesaj gönderen netmehmetali »

apomavi yazdı: 04 May 2020, 14:20 PLC de eklemenız gereken kodlar bunlarpopuppp.PNG

bu da dop hmı. butonların ıslem sonrası makrolarında ve yapılandır kısmındakı kontrol blogundakı ayarlamalar yapılmıs bakabılırsınız. popupp.dps
MERHABA YUKARIDA ANLATILAN HER ŞEYİ ANLADIM YANLIZ ANLAMADIĞIM TEK NOKTA ŞURASI. SİZ HMI'DA SIFIRLA BUTONUNA BASMADAN ÖNCE ANLIK OLARAK AÇIK OLAN SAYFANIN NUMARASINI D950'DEN OKUMUŞSUNUZ. PEKİ BURADA D950'YE BU DEĞER NASIL GELİYOR YANİ AÇIK OLAN SAYFANIN NUMARASINI D950 NASIL OKUYOR. BU KISMI ANLAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

netmehmetali yazdı: 16 Eyl 2021, 00:12
apomavi yazdı: 04 May 2020, 14:20 PLC de eklemenız gereken kodlar bunlarpopuppp.PNG

bu da dop hmı. butonların ıslem sonrası makrolarında ve yapılandır kısmındakı kontrol blogundakı ayarlamalar yapılmıs bakabılırsınız. popupp.dps
MERHABA YUKARIDA ANLATILAN HER ŞEYİ ANLADIM YANLIZ ANLAMADIĞIM TEK NOKTA ŞURASI. SİZ HMI'DA SIFIRLA BUTONUNA BASMADAN ÖNCE ANLIK OLARAK AÇIK OLAN SAYFANIN NUMARASINI D950'DEN OKUMUŞSUNUZ. PEKİ BURADA D950'YE BU DEĞER NASIL GELİYOR YANİ AÇIK OLAN SAYFANIN NUMARASINI D950 NASIL OKUYOR. BU KISMI ANLAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
Merhaba haklisiniz o kismi aciklamamisim. Yapilandirma kismimdan Kontrol Blogu sekmesine gelip o kismi aktif ederseniz eger plc icindeki istediginiz bir registere hmi daki bazi bilgileri anlik olarak alabilirsiniz. bu sayfa numara bilgisi de bunlardan birisidir.
Kullanıcı avatarı
netmehmetali
İletişim:

Mesaj gönderen netmehmetali »

tamamdır şimdi söylediğiniz gibi yaptım ve oldu teşekkür ederim

“HMI Forum” sayfasına dön