eserve ile modem bağlantı sorunu

Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

eserve ile modem bağlantı sorunu

Mesaj gönderen artuns »

Modeme bağlı bir HMI ve port ayarları yapıldığı halde modeme bağlanamıyorum. Port ayarlamalarını yaptım. Eserver ile internet üzerinden modem aracılığı ile bağlantı yapmak için özel bir ayar gerekli midir.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: eserve ile modem bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

HMI Projenizde eServer/eRemote uygulamanızı aktif etmeli ve modem içerisinde 12346 portunu HMI IP adresine yönlendirmelisiniz. Bu durumda bağlantı sağlayabiliyor olmalısınız.

Projelerinizdeki ayarların doğruluğunu teyid etmek için Local ağ bağlantısını kullanabilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

Projemde diğer portlar ile HMI iletişiminde bir sorun yok. Sadece eserver ile sorunum var. Eserver için tahsis ettiğim port ile e/Remote yi deneyeceğim. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

eRemote ile de bağlantı kuramadım. eserver için 20601 gibi bir port numarası verdim ve bu port modemimde boş idi. Sanırım modem ile ilgili bir sorun var.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI ve PC'yi birebir bağlayarak local ağ oluşturabilir eğer bu şekilde bağlantı kurabiliyorsanız sorunu modem üzerinde aramaya başlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

Sistemden alınan tüm veriler USB belleğe kayıt yapılıyor. Bundan dolayı olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Hayır, USB Bellğin durumu eServer/eRemote bağlantısını etkilemez.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

Merhabalar yaptığım projenin dosyalarını ekte gönderiyorum. HMI ile iletişim (download/uploadd) normal, VNC normal çalışıyor. Sadece Eserver ile yeni bir kayıt oluşturmak istediğimde port üzerinden iletişim sağlayamıyorum. HMI yükleme/çekme port 6101, VNC port 5901, EServer 20601
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

Cihazlar bir modem ağı üzerinde aktif olarak çalışmaktadır. Erişilebilir. Modem IP gerekirse verebilirim.
Kullanıcı avatarı
artuns
İletişim:

Mesaj gönderen artuns »

Port Number bölümüne, benim bağlanacağım PC’nin port numarasını mı yazmam gerekiyor.

“HMI Forum” sayfasına dön