Reçete Oluşturma

Kullanıcı avatarı
emreaktas
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Reçete Oluşturma

Mesaj gönderen emreaktas »

Merhaba
15 MC plc ile Dopb10e-615 hmı ethernet portu üzerinden haberleştiriyorum. Farklı sayfalarda servoların gideceği konum bilgileri ve bazı bitler var. Üretilecek modele göre farklı sayfalarda bulunan bu dataların değişmesini istiyorum. Bunun için nasıl bir yol izlemem gerekir. Her model için farklı datalar olluşturup move komutuyla bunları taşısam olur mu? Yada bunu yapabilmem için daha kolay bir yol var mıdır?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Reçete Oluşturma

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DVP15MC kontrol cihazı'nın pozisyon ve hız bilgileri 64Bit Real data formatındadır. DOP-B serisi HMI ise 32Bit Real sayıları desteklemektedir. Bu durumda DOP100 serisi HMI kullanmanız gerekecektir.

DOP100 serisi HMI ile 64Bit real formatta reçete oluşturabilir ve reçete ile sadece data değeri taşıyabilirsiniz. Bit tabanında işlem yapabilmek için bitlerin binary durumunu word adreslere taşıyp bu word adresin durumunu kullanmalısınız.

Gelismis_Recete.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
mehmet00
İletişim:

Mesaj gönderen mehmet00 »

Turhan Bey Merhaba,

Real değişkenlerini reçete oluşturarak taşıyorum bunda bir sıkıntım yok. Ama bit aktif veya değil değişkenlerim var, bunları reçetelere göre değiştirip taşıyamıyorum. Kalıcı buton olarak kullanıyorum bu değişkenleri. Bu bitleri reçetelere göre nasıl değiştirebilirim.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Reçete fonksiyonu ile bit taşıma işlemi desteklenmemektedir. Dolayısı ile bit adreslerinizin 1-0 durumlarını word adreslere taşıyıp word adrese binary olarak kodladığınız datayı reçete olarak taşımalısınız. Daha sonra kontrol cihazı tarafında word adrese binary olarak taşıdığınız bitleri tekrar bit tabanında açarak kullanabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön