Baykon

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Baykon

Mesaj gönderen amasyalı »

eğitim amaçlı çalıştığım HMI panel+BX11 tartım cihazı+plc haberleşmesinde uzun süredir uğraşı verdim ama bir türlü çözüm bulamadım. bunu derken aylar önce birisinin bana verdiği programa göre yorum yapıyorum. forumda olan örnekler kişinin verdiği programda görünmüyor veya ben göremiyorum.
veya buna göre çalışacak doğru bir programda yardımcı olacaklara teşekkür ederim. bununla ilgili kitap aradım bulamadım döküman bulamadım.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: Baykon

Mesaj gönderen Uğur »

Aşağıdaki linkte baykon haberleşme örnekleri mevcuttur.

[26] DELTA - Baykon Haberleşme
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Uğur bey uzun süredir o örnekleri inceledim. o örneklerde olan kontakların hiç birisi çalışıyor diye iddia edilen benim gönderdiğim programın içinde görünmüyor. kişi hmı panelden ayarlarınıda yapıyormuş benim aradığım konu hmı panele yazılmış plc programıdır.
Bu plc programının içinde varmıdır yokmudur.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

O örneklerin tümü baykon firmasının tarafıma ulaştırdığı ürünler üzerinde bizzat test edilerek oluşturulmuştur. Hepsi çalışan örneklerdir, adres listesini karşınıza alarak incelerseniz yapılmak istenenleri daha rahat anlayacaksınız.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Uğur bey merhabalar ilginize teşekkür ederiz.PLc konusu ile ilgilenmeye başlayınca bir yeri öğrenince diğer bir konuya geçiyorum.
Forumlarda bakarken bir yerde birinin HMI panel+PLC+Baykon bx11+delta hız kontrol cihazı ile dozajlama yaptığından bahsediyordu. İlgimi bu yöne çektim. Biraz uğraş verdikten sonra örnek program aramağa başladım. Birisi tarafından tarafıma gönderilen çalıştığı iddia edilen bir program gönderdi. Bu programla forumdaki baykon ve invertör haberleşmelerini karşılaştırdım bana göre uzaktan yakından bir ilgisi yok gibi.veya ben bilmediğim için konu bana öğle geliyor.
kişinin anlatmasına göre panel üzerinden baykonun hertürlü ayarını yaptığını invertörede panel üzerinden yazdığı paremetreye göre frekansını ayarladığını söylüyordu.
Forumda bulunan Baykon bx11 örneğini incelediğimizde PLC içerisinde M50,M51.M52.M53 gibi kontaklar var bunlar nereden kontrol ediliyorlar okuduğu değeri D200 me yazıyor. Panel incelendiğinde ise Yazma adresi@w40009 görünüyor bunu plc nin hiçbir yerinde göremüyorum. Program yazmak istenilirse bu örneğin tamamımın yazılmasımı gerekiyor bunu öğrenmeye çalışıyorum.
Bunun için kitap doküman aramıştım.
Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

Merabalar
forumda yayınlanan baykon BX11 Hmi paneli incelerken burada örneğin 0 tuşuna bastığımız zaman yazma adresi olarak {Link2}1@W40009 çıkmaktadır. Eğitim amaçlı kullacağım DOP-7E411 için hazırlmaya çalıştığım HMI panelde Yazma adresi aygıt tipinde W işareti yok onun yerine X Y M T C D çıkıyor. sebebi nedir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Çünkü sizde kontrol cihazı DELTA seçili haberleşilen cihaz DELTA değil modbus aygıtı olan Baykon olduğu için. Haberleşme ayarı farklılıklarını inceleyin.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
amasyalı
İletişim:

teşekkür ederiz

“HMI Forum” sayfasına dön