DOP-100 Serisi İstediğim font HMI'ye yüklenmiyor.

Kullanıcı avatarı
samettin
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP-100 Serisi İstediğim font HMI'ye yüklenmiyor.

Mesaj gönderen samettin »

Merhaba,
DOP-110CS panele (Windows'a sonradan yüklediğim) yüklediğim font panel ekranında görünmüyor, görünen font "Arial" olarak görünüyor.
Sabit Text ler yüklenebiliyor ancak değişkenler için kullandığımda yüklemiş olduğum fontu göremiyorum.
Bu sorunu nasıl aşabilirim?
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Re: DOP-100 Serisi İstediğim font HMI'ye yüklenmiyor.

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Şuan için var olan windows fontları haricinde panele yeni font yükleme özelliği bulunmamaktadır. Konu ile ilgili notumuzu aldık ve ilgili arkadaşlara ileteceğiz.

İyi çalışmalar dileriz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
ozyurt
İletişim:

Mesaj gönderen ozyurt »

Merhabalar,

DOP-107EV model HMI Panele mevcut fontların haricinde font yüklemek istiyorum. Panele ait son güncellemeleri yaptım. Hala harici font yüklenmiyor.

Aşağıda 02 Tem 2020 tarihinde yazılan mesaja istinaden bu konuda bir çalışma olmamış anlaşılan. Konu ile ilgili bir çalışma yapılır mı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PC'nizde DOPSoft'da kullanacağınız fontları Sağ tık--> Tüm Kullanıcılar İçin Yükle seçeneği ile yüklemelisiniz. Ayrıca dosya yolunu gösterdiğim kayıt defteri düzenleyicisinde fontların PC'nizde sorunsuz yüklendiğini doğrulamalısınız.

Ardından proje dosyanızı HMI'a yüklediğinizde fontları HMI'da kullanabiliyor olmalısınız.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön