Dop-100 derleme sorunu

Kullanıcı avatarı
alidogruyol
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dop-100 derleme sorunu

Mesaj gönderen alidogruyol »

Merhabalar dop-100 de 2 adet sorunum var.

1.Projemde ekran koruyucu fotoğraf ve buton fotoğrafları kullanıyorum.Sorunsuz bir şekilde ekrana download yapiyorum.Ve ekranda hatasız bir şekilde goruyorum.Bilgisayarda projeyi kapatip tekrar geri açtığımda belirtilen sistem dosyalari bulunamadı diye hata alıyorum ve tamam dedikten sonra ekran koruyucu ve buton fotoğraflarım çıkmıyor.

2.Daha önce olusturdugum projeyi sorunsuz olarak ekrana download yapıyorum.Projeyi bilgisayardan 1 gün sonra geri açtığımda programı derleme yaptığım zaman programı komple kapatıyor.Bilgisayardan ekranda yüklü projeyi tüm datalari çağır yaparak upload yapıyorum yaptıktan sonra projeyi download yapmak istediğim de derleme yaptığında programı aynı şekilde komple kapatıyor.Baska bilgisayarlardada denememe rağmen aynı sorunu yapmaya devam etti.Bastan yeni bir proje acip sıfırdan program olusturursam böyle bı sorun yapmiyor.

Kullandigim ekran:DOP107EV

Program sürümü:4.00.08.15(daha önceki turkce surumundede bu hataları yaptı son olarak bu güncel sürümü indirdim ve aynı sorunlar devam etti.)
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dop-100 derleme sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Belirttiğiniz sürümü Windows10 yüklü PC ile kullanıyorum ancak benzer durumlar ile karşılaşmadım. Mesaja sorun yaşadığınız herhangi bir proje dosyanızı ekleyebilirseniz aynı sürüm ile test edebiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
alidogruyol
İletişim:

merhabalar turhan bey

Sorun yaşadığım projeyi eke ekledim.Yukarıda belirttiğim her iki sorunda bu projede mevcut.Benimde kulladığım işletim sistemim windows 10 dur.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
alidogruyol
İletişim:

Merhabalar Turhan bey projedeki hatalar için bir sonuca ulasildimi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Ekeldiğiniz programda belirttiğiniz gibi hata mesajını aldım. Sanırım dil değiştir butonu üzerinde de bazı resimler bulunuyordu. Mesaja eklediğim test programını açmayı deneyebilirmisiniz? Aşağıdaki gibi SpaceBar butonuna ait bir element ve durum göstergesi mevcut.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
alidogruyol
İletişim:

Test amaçlı yaptığınız projede sorun yok hata vermiyor resimler duruyor.Programı derleme yaptığımdada program kapanmıyor.

Bende baştan bir proje oluşturduğumda sorun yok projeyi oluşturduktan 3 veya 5 gün geçtikten sonra projeyi açtığımda program hata veriyor buton üstündeki resimler çıkmıyor ve programı derleme yaptığımda program kendini kapatıyor.Bu yüzden hmı program yükleme yapamıyorum.

Bilgisayarı bu sorun nedeniyle formatladım ama hata aynı şekilde devam ediyor.

Ek bölümüne sorun yaşadığım başka bir proje daha ekledim.

sorun 1 resimler çıkmıyor

sorun 2 proje derleme yaptığında dobsoft programı kendini kapatıyor.(son sürüm yüklü)
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Proje dosyasını Windows10 yüklü PC ve DOPSoft Version : 4.00.08 Build : 4.00.08.15 ile oluşturdum. PC'de özel bir antivirüs yazılımıda bulunmuyor. Farklı bir PC'de proje dosyalarınızı oluşturmayı deneyiniz.

Benzer durumu yaşayan kullanıcılar var ise bu mesaj altında sorunu ve muhtemel çözüm önerilerini paylaşabilirler.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön