HMI Ekran Görüntüsünü TV Ye Aktarmak

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI Ekran Görüntüsünü TV Ye Aktarmak

Mesaj gönderen savas55 »

Merhabalar;

Yeni yapacağımız bir projemizde 6 hat için 6 HMI ekran ve 6 TV kullanılacak. Her bir HMI ekran kendine bağlanacak TV'ye görüntü aktarımı yapacak. Bunun için hangi HMI türünü önerirsiniz ben Ethernet destekli bir DOP-B düşünüyorum bunun için veya sizde öneride bulunursanız sevinirim.

Ek olarak HDMI destekli TV ye bunun görüntüsünü nasıl gönderebilirim. yani direkt olarak HDMI çıkışlı panel var mı? Bilgi verirseniz sevinirim çünkü Delta sistemlerini kullanmak istiyorum.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Re: HMI Ekran Görüntüsünü TV Ye Aktarmak

Mesaj gönderen savas55 »

Ek Olarak illaki android tv mi gerekli android olmayan ekranda nasıl alacağız.?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Şuan için direkt TV ye aracısız aktarabilmek için VGA yada HDMI çıkışlı HMI olması gerekiyor malesef öneremiyorum. Dolaylı yoldan izlemek için smart özellikli TV lerde tabi markaya göre değişen araçlardan faydalanabilirsiniz. Burada DOP100 HMI kullanmanız durumunda VNC Viewer gibi global bir izleme aracının ilgili smart TV tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol ederek bir çözüm olabilir. Birde Android tv box alıp bunu TV ye bağlamak suretiyle içerisinde eRemote Android uygulamasını çalıştırıp bunun aracılığı ile görüntüyü izleyebilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Uğur yazdı: 16 Eyl 2020, 10:12 Şuan için direkt TV ye aracısız aktarabilmek için VGA yada HDMI çıkışlı HMI olması gerekiyor malesef öneremiyorum. Dolaylı yoldan izlemek için smart özellikli TV lerde tabi markaya göre değişen araçlardan faydalanabilirsiniz. Burada DOP100 HMI kullanmanız durumunda VNC Viewer gibi global bir izleme aracının ilgili smart TV tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol ederek bir çözüm olabilir. Birde Android tv box alıp bunu TV ye bağlamak suretiyle içerisinde eRemote Android uygulamasını çalıştırıp bunun aracılığı ile görüntüyü izleyebilirsiniz.
Anladım android box düşünmüştüm zaten. Maliyeti smart tv lere oranla daha düşük olacaktır. Peki bu DOP100 mü olmalı illaki yoksa android box ile dop-b yi de kullanabilirmiyim?

Ek olarak bu excel çıktılarını günlük olarak pc ye aktarabilirmiyim. Mesela dop için bir ip tanımlasam o ip üzerinden verileri alabilirmiyim veya dop tanımlayacağım noktaya çıkış verebilir mi bunun için ne öneriyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Sadece kullanacağınız program değişiklik gösterir, iki türlüde görüntüleyebilirsiniz. eServer ile DOP üzerinden dataları excele kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Uğur yazdı: 16 Eyl 2020, 10:32 Sadece kullanacağınız program değişiklik gösterir, iki türlüde görüntüleyebilirsiniz. eServer ile DOP üzerinden dataları excele kaydedebilirsiniz.
Düşündüğüm ekran DOP-B07E411 7.0" 3 10/100Mbps - 800x480 piksel, eRemote/eServer bu ancak Android boxa nasıl bir bağlantı ile aktaracağım?

Android box'lar HDMI ve USB girişliler sadece.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

HMI ile Android box aynı ağda olacak ve ethernet wifi üzerinden aktarım olacak.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Uğur yazdı: 16 Eyl 2020, 11:36 HMI ile Android box aynı ağda olacak ve ethernet wifi üzerinden aktarım olacak.
Aynı ağda olacaklar zaten. HMI'yi ve Android Box'u Data Swich'e bağladığımda ağ IP üzerinden birbirini bulacaklar. Doğru mu Anladım Üstad?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

IP ayarları sonrası eRemote yazılımını çalıştırınca HMI ı bulacak ve şifresini girerek bağlanabileceksiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Uğur yazdı: 16 Eyl 2020, 11:56 IP ayarları sonrası eRemote yazılımını çalıştırınca HMI ı bulacak ve şifresini girerek bağlanabileceksiniz.
Çok teşekkürler Delta Destek Ekibi.

Kolay Gelsin.
Kilitli

“HMI Forum” sayfasına dön