HMI Ekran Görüntüsünü TV Ye Aktarmak

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: HMI Ekran Görüntüsünü TV Ye Aktarmak

Mesaj gönderen savas55 »

Uğur yazdı: 16 Eyl 2020, 11:56 IP ayarları sonrası eRemote yazılımını çalıştırınca HMI ı bulacak ve şifresini girerek bağlanabileceksiniz.
Hocam bir sorum daha var.

Ben bu verileri Excel'e alabileceğim rapor olarak günlük fakat benim için gereken birşey daha var. Bu eserver yazılımı ile HMI veya PLC de bir dataya yazı gönderebilirmiyim?

Örneğin: 10 numaralı ürünü 11 numara ile değiştirin.

Yazısını PC den göndermek istiyorum bu da yapılabiliyor mu? Bağlantı kurulabildiğine göre sanıyorum ki yapılabilir. Ama net bir bilgim yok ne yazık ki.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

eServer bu şekilde bir uygulamayı desteklemez. HMI'da ethernet portu desteği var ise zaten eRemote/VNCViewer uygulaması ile HMI'a PC üzerinden erişebilir ve gerekli müdaheleyi yapabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Turhan yazdı: 21 Eyl 2020, 09:50 eServer bu şekilde bir uygulamayı desteklemez. HMI'da ethernet portu desteği var ise zaten eRemote/VNCViewer uygulaması ile HMI'a PC üzerinden erişebilir ve gerekli müdaheleyi yapabilirsiniz.
Tahmin ettiğim gibi ve dendim eremote ie yazı alanına müdehale edebiliyorum ancak şöyle bir sorunum var şuanda.

Resim

Yukarıdaki gibi M0 haricinde hiç bir M kontağını giremiyorum Giriş adresi hatası ve Giriş değeri geçersiz uyarısı almaktayım. Ben bunu timer ile değil de sensörler aracılığı ile kontrol edeceğim. öneğin robo soldayken görsel solda sağdayken sağda olacak her sensör bir M bitini tetikleyecek dolayısı ile HMI da bu durumlara göre animasyon değişimi yapacak ancak ne yazık ki olmamakta bir türlü neden olabilir ve ne yapabilirim?

Kullanılan komutum sabit animasyon HMI'de.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

savas55 yazdı: 21 Eyl 2020, 13:24
Turhan yazdı: 21 Eyl 2020, 09:50 eServer bu şekilde bir uygulamayı desteklemez. HMI'da ethernet portu desteği var ise zaten eRemote/VNCViewer uygulaması ile HMI'a PC üzerinden erişebilir ve gerekli müdaheleyi yapabilirsiniz.
Tahmin ettiğim gibi ve dendim eremote ie yazı alanına müdehale edebiliyorum ancak şöyle bir sorunum var şuanda.

Resim

Yukarıdaki gibi M0 haricinde hiç bir M kontağını giremiyorum Giriş adresi hatası ve Giriş değeri geçersiz uyarısı almaktayım. Ben bunu timer ile değil de sensörler aracılığı ile kontrol edeceğim. öneğin robo soldayken görsel solda sağdayken sağda olacak her sensör bir M bitini tetikleyecek dolayısı ile HMI da bu durumlara göre animasyon değişimi yapacak ancak ne yazık ki olmamakta bir türlü neden olabilir ve ne yapabilirim?

Kullanılan komutum sabit animasyon HMI'de.
Resim çıkmamış.

Resim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Bu resime göre neyi adreslemeye çalıştığınız anlaşılmıyor. Adresleme tipinin sadece "PLC Datası (Word)" olabileceği anlaşılabilir durumda
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Turhan yazdı: 21 Eyl 2020, 14:06 Bu resime göre neyi adreslemeye çalıştığınız anlaşılmıyor. Adresleme tipinin sadece "PLC Datası (Word)" olabileceği anlaşılabilir durumda
Sabit animasyon için iki resmi M bitlerine göre hareket ettirmeye çalışıyorum hocam.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Tamamdır Çözdüm hocam.
Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Turhan yazdı: 21 Eyl 2020, 14:06 Bu resime göre neyi adreslemeye çalıştığınız anlaşılmıyor. Adresleme tipinin sadece "PLC Datası (Word)" olabileceği anlaşılabilir durumda
Hocam bu Android üzerinden TV ye yansıttığımızda full ekran olabilecek değil mi? Çünkü TV üzerinden sürekli görüntü sağlanacak.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

HMI Ekran çözünürlüğü kadar tam ekran kullanım sağlayabilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
savas55
İletişim:

Mesaj gönderen savas55 »

Turhan yazdı: 22 Eyl 2020, 09:22 HMI Ekran çözünürlüğü kadar tam ekran kullanım sağlayabilirsiniz.
Hocam ekran çözünnürlüğünden kasıt tam olarak nedir. HMI nin kendisi 7 inç mesela ekrana yansıyan da mı 7 inç oluyor? Öyle olunca TV ye yansıtmanın bir özelliği kalmıyor.
Kilitli

“HMI Forum” sayfasına dön