HMI geçmiş data kaydı..

Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

HMI geçmiş data kaydı..

Mesaj gönderen dcvoltage »

merhaba.
plcden gelen verileri hmi içerisinde geçmiş data kaydında kaydettirmeye çalışıyorum.
plcden 120 tane word değer sıralı şekilde geliyor.
geçmiş data kaydında buffer ID1 içinde max60 adet data kaydı tutuluyor
buffer ID2 ekliyorum ilk 60 word adresinden itibaren buraya 60word adresi tanımlıyorum.
burda anlayamadığım bi kaç nokta var kaydetme tetiğim plc den geliyor tetik geldiğin 120adet word ü hmi içerisinde tek bir kayıt altında kaydettitrebilecekmiyim
aynı zamanda bu verileri usb belleğede kaydettirceğim burdaki cvs.dosyasıda tekbir dosyamı olacak 120word için.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

Re: HMI geçmiş data kaydı..

örnek çalışmam
den1.dps
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Her bir data kayıt elementi max. 60word uzunluğundaki csv dosyalarına kayıt yapmaktadır. Yani burada 2 farklı csv dosyası oluşacaktır. Bu durumda kontrol adresinin 0. ve 1. bit adreslerini aynı anda tetikleyerek (3 sayısını taşıyarak) data kayıtlarının aynı zaman anında kayıt almasını sağlayabilirsiniz.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
dcvoltage
İletişim:

teşekkürler Turhan bey
2 farklı cvs.dosyasına kayıt alması istenmiyor yeni seri panellerdede durum aynımı
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

DOP100 serisi HMI modellerindede Data buffer boyutu her bir csv dosyası için 60Worddür.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön