ComboBox ve NumericEntry

Kullanıcı avatarı
omerA
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ComboBox ve NumericEntry

Mesaj gönderen omerA »

Merhabalar;

elimizde 1 tane combox ve ComboBox'ın içinde 2 tane state olsun.Ayrıtten de 3 tane numeric entry olsun

şimdi comboxın seçilen state'i göre numeric entry'den girilen değerleri statin içinde tutsun.

örneğin: numeric_entry1=1 , numeric_entry2=2,numeric_entry3=3 değerleri girsin ve comboxın state durumu 0 olsun.
numeric_entry1=5 , numeric_entry2=6,numeric_entry3=7 değerleri girsin ve comboxın state durumu 1 olsun.

şimdi ben comboBox'dan state 0tekrar seçtimdiğimde numeric_entry1=1 , numeric_entry2=2,numeric_entry3=3 değerleri geri gelsin istiyorum.

yardımlarını bekliyorum
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ComboBox ve NumericEntry

Mesaj gönderen Uğur »

combobox anladığım kadarıyla 3 farklı adresin içeriğine göre konum alacak ve tersi durumunda da combobox değeri değiştirildiğinde 3 farklı adresin değeri belirtilen konumlara dönecek. Burada PLC içerisindeki yazacağınız komuttan faydalanmalısınız. combobox için farkllı bir adres tanımlayıp plc de 3 değişkenin durumunu karşılaştırıp eşitlik durumunda uygun değeri içerisine gönderip combobox ın konumunu değiştirme ve yine combobox seçimi yapıldığında da tersi durumu diğer adreslere uygulamalısınız.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal

“HMI Forum” sayfasına dön