Dopsoft kayan menü

Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Dopsoft kayan menü

Mesaj gönderen Yakup1715 »

Dopsoft'da bir kayan menü oluşturdum. Bu kayan menünün içinde bir durumun ismini bir text butonu ile değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim. ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Dopsoft kayan menü

Mesaj gönderen Turhan »

Açılır kutu, ListBox gibi elementlerde genelde sabit metinler değiştirilememektedir. Kullandığınız element ve HMI modelini belirtebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Kullandığım Panel Dop107cv. Aslında istediğim listbox veya açılır kutu içindeki durumların metinlerini değiştirmek. Ben bir markanın modellerini açılır kutuda 5 durum şeklinde belirledim. Ama bu modeller HMI run halindeyken değiştirilebilsin istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Turhan Bey bir sorum daha olacak. Ben bir ürünün ismini text kutusuna yazıp bir push butonu ile kaydetmek istiyorum. Bu push butonuna bastığımda üzerinde ürünün ismi yazan bir buton oluşsun ve bu butona basarak ürünün ayar sayfasına ulaşayım. Bunu nasıl yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Açılan kutu, Liste kutusu, Aşağı kayan menü gibi elementlere baktığımda metin içeriklerini değiştirmeyi sağlayacak bir seçenek göremedim. Farklı bir bilgiye ulaşırsam bu başlık altında paylaşıyor olacağım.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Turhan bey ben ekteki gibi bir tasarım yaptım. Her satırdaki ayarlarını seç butonunun on makrosuna STRCAT komutu ile yazdığım metni $250 datasına gönderdim. Butona bastığımda metin kutusundaki metni $250 datasına taşıyorum fakat bir kere taşıdıktan sonra üzerine bir daha yazamıyorum. Her metni değiştirdiğimde $250 datasındaki metin değişsin istiyorum fakat $250 datasındaki metin kutusu değişmiyor. Örneğin ilk satırdaki ayarlarını seç butonun on makrosu $300 = STRCAT($250, $200, 6)
$200 daki metni her değiştirdiğimde butona bastığımda $250 datasındaki metinde değişsin istiyorum. Farklı butonlardaki metinleri değiştirdiğimde yine $250 datası değişsin istiyorum. Problemimi iyi anlatabilmek için biraz uzun yazdım kusura bakmayın.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Öncelikle problemi teknik bir şekilde ifade edebilmeniz için mesajı istediğiniz kadar uzun yazabilirsiniz. $300 = STRCAT($250, $200, 6) komut satırını 1. satırda $200 datasına değer girdiğiniz elementin "İşlem Sonrası Makro" satırına yazarsanız;

Örneğin: $200 datasına ABCD karakterini yazıp enter tuşuna bastığınızda önce ABCD ifadesine ait ASCII karakterler $200 datasına kaydolacak. Ardından "İşlem Sonrası Makro" satırı çalışarak ABCD karakterleri için STRCAT komutunu çalıştıracaktır.
Bu şekilde çalışan ON Makro komutlarınız ile aynı komut davranışını alıyor olmalısınız.

Bu şekilde komut çalışmasını deneyebilirmisiniz?
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Söylediğiniz şekilde yaptım Turhan bey fakat yine $250 deki değer değişmedi.
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Farklı bir çözüm için ekteki proje dosyasını da inceleyebilirsiniz.

Gridbox_Tek_Satır.png
Gridbox_Çoklu_Satır.png

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Yakup1715
İletişim:

Teşekkür ederim Çoşkun Bey çalışmayı kendi sistemime uyarladım istediğim gibi çalışıyor.

“HMI Forum” sayfasına dön