Veri kaydetme

Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Veri kaydetme

Mesaj gönderen Cenkçi »

Merhaba, ekran üzerinde görülen plc den gelen bazı verileri belli periyotlarda kayd etmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Re: Veri kaydetme

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Kayıt yönteminize göre ayarlarınızı "Data Kayıt Buffer / History Buffer Setup" seçeneklerinden isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Örnek olması açısından aşağıda USB ye kayıt yapan bir projeyi paylaşıyorum. Projede 20 datadan sonra dosya farklı dosyalara bölünerek USB ye kaydedilmektedir. Ayrıca USB ye kayıta kaldığı yerden devam etmesi ve kayıp olmaması için yazmaya zorlama kontrol bitleri de kullanılmıştır. Bunun için Clock Macro içeriğini ve panel control word leri inceleyebilirsiniz.

Kayıtlı dataları göstermek için de "Historical Trend Graph veya Historical Data Table" objelerinden faydalanabilirsiniz.

USB Data Kayıt.png
USB Data Kayıt Macro.png
Menu.png
USB Data Kayıt Grafik.png

İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey
Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:

Mesaj gönderen Cenkçi »

Merhaba,
Bana yanıtınız biraz farklı geldi tam olarak anlayamadım.
Plc den gelen kaydedilecek bilgilerin yazılacağı adresleri göremedim.
Birde benim amacım grafik çizdirmek değil en azından şu an için gelen bilgileri tarih, saati ile kayd edebilmek ve bir excell tablosu olarak usb ye yazdırmak.
Bunun için adım adım ilerleyebilir miyiz?
Kullanıcı avatarı
Cenkçi
İletişim:

Mesaj gönderen Cenkçi »

Merhaba,
biraz uğraşınca belli bir yere kadar geldim.Geçmiş data tablosunu kullanarak bir kayıt buffer i oluşturdum. plc adresinden gelen veriyi bir sütüna yazdırabildim fakat,
aynı geçmiş data tablosuna 2. sütüna farklı bir adresden gelen bilgiyi kayd ettiremedim ne yapmalıyım?Resim[/img][/img]
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Coşkun
İletişim:

Mesaj gönderen Coşkun »

Merhaba,

Geçmiş data tablosundan aşağıdaki ayarı yaparak datanın hangi sırada görüneceğinizi seçmeniz gerekmektedir.

Geçmiş Data Tablosu.png

Ayrıca tüm verilerin ".csv" dosyaya kayıt düzeni için aşağıdaki ayarları isteğinize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Data Kayıt.png

İyi çalışmalar dilerim.
Coşkun Özdemir - Senior Field Application Engineer - DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön