hmı haftalık zamansaati

Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

hmı haftalık zamansaati

Mesaj gönderen Muhammet89 »

merhabalar,hmı da haftalık zaman saatı ornek uygulamanızı ındırdım fakat plc de nasıl bir program hazırlamam gerekıyor ornek olarak plc programınıda yazarsanız cok sevınırım hocam.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: hmı haftalık zamansaati

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Bahsettiğiniz örnek ve daha fazla detay bilgi verebilirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:

Hmı ekrandan haftalık çalışma ve durma saatlerini yazmak ve 14ss2 plcden yazdığım saatler arasında çıkış almak istiyorum.form sitesinde örnek hmı programı var fakat hmı programı kullanmak için plc de nasıl bir program oluşturmam gerek
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

(30) HMI Haftalık Çalışma Programı başığındaki örnek uygulama HMI Makro komutları ile uygulanmaıştır. Elinizde DVP-SS2 serisi PLC var ise TZCP komutu ile iki hedef saat aralığında bir bit adresi daha basit ve sade bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Not: DVP-SS2 serisi PLC RTC desteklemediğinden HMI RTC'yi PLC RTC'ye güncellemeniz gerekemektedir.

.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:

Hocam plc ye yeni başladım o yüzden ileri düzeydeki konuları anliyamiyorum 14 ss2 plc var ekran da var fakat paylaşmış olduğunuz hml saat örneğini plc de y0 kontagini nasıl kontrol edebilirim
Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:

Hocam birde bahsettiğiniz plc rtc ye nasıl guncelliyebilirim
Kullanıcı avatarı
Muhammet89
İletişim:

Güncelleme olayını hallettim fakat simülasyon da hmı run yapıyor fakat plc çıkış alamadim
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Örnek komut satırlarına göre

Alt zaman limiti
D10= 12
D11= 30
D12= 00

Üst zaman limiti
D20= 16
D21= 30
D22= 00

Aktif Zaman
D30= xx
D31= xx
D32= xx

Olarak tanımlanmış ise aktif zaman değerini Saat 12:30:00 ve 16:30:00 zamanının öncesini, aralığında olma durumuna göre M10, M11 yada M12 bit adresiniz aktif olmalı. PLC gerçek zaman saatinizi ve bu data adreslerine girdiğiniz değerlerin doğruluğunu kontrol ediniz.

Turhan yazdı: 25 Mar 2021, 12:01 (30) HMI Haftalık Çalışma Programı başığındaki örnek uygulama HMI Makro komutları ile uygulanmaıştır. Elinizde DVP-SS2 serisi PLC var ise TZCP komutu ile iki hedef saat aralığında bir bit adresi daha basit ve sade bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Not: DVP-SS2 serisi PLC RTC desteklemediğinden HMI RTC'yi PLC RTC'ye güncellemeniz gerekemektedir.

.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön