delta DOP-W157B hmı ile vnc bağlantısı

Kullanıcı avatarı
okdil1453
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

delta DOP-W157B hmı ile vnc bağlantısı

Mesaj gönderen okdil1453 »

Elimde delta DOP-W157B hmı var VNC'yi yapılandırma ayarlarından aktif etmeme rağmen VNC ile HMI ya bağlanamıyorum VNC ile bağlanabilmem için yapmam gereken başka ayarlarda varmı yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: delta DOP-W157B hmı ile vnc bağlantısı

Mesaj gönderen Turhan »

DOPSoft yazılımınızın güncel olduğuna emin olunuz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
okdil1453
İletişim:

dopsoft 2.00.07 kullanıyorum Turhan bey.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

DOPSoft v2.00.07.15 Patch dosyasını kurarak güncel versiyona yükseltebilirsiniz. Güncel versiyonda aşağıdaki DOPSoft ve VNC programlarında sorunsuz erişim sağlanabiliyor.

Dop_w_VNC.png
Dop_w_VNC_2.png
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
okdil1453
İletişim:

Öncelikle günaydın ;
VNC programı da aynı E-REMOTE programı gibi sadece aynı modem ve internet hattı üzerinden mi haberleşebiliyor. VNC programı ile HMI'ya cep telefonundan mobil internet üzerinden de erişilebilir mi. Aynı wi-fi hattından bağlanabildim fakat harici bir mobil hattan bağlanamadım yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

eRemote ve VNC uygulamaları için Mobil yazılımlar mevcuttur. Herhangi bir dış ağdan bağlantı kurabilmeniz için HMI'nin bağlı bulunduğu modem içerisinde port yönlendirmesi yapılması gerekmektedir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
okdil1453
İletişim:

Static IP ile de aynı şekil de E-REMOTE ve VNC programları ile HMI dışarıdan kontrol edilebilirmi.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet, kontrol edilebilir.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
Gorke07
İletişim:

Mesaj gönderen Gorke07 »

Bende de bu modelden var ama vnc ile bağlantıda sorun yaşıyorum. 1-2 kere bağlanıyorum sonra aradan 30-35 dk sonra tekrar bağlanmak istediğimde bağlanmıyor. Bir süre sonra tekrardan bağlanabiliyor. Galiba firmware bir güncelleştirme gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
bersoy
İletişim:

Mesaj gönderen bersoy »

MErhabalar Delta HMI VNC bağlantısı hakkında birkaç paylaşımda bulunmak istiyorum.
İster iç ister dış ağda olun VNC üzerinden bağlanmanız mümkün. İç ağda zaten bir sıkıntı yok HMI tarafında VNC aktif ettikten sonra VNC viewer üzerinden IP adresini girmeniz yeterli. (Default port 5900)
Dış ağdan bağlanmak için admin'in de söylediği gibi port yönledirme yapmanız gerekmekte. Ayrıca bu durumda static IP seçmeniz sürdürülebilirlik açısından önemli olacaktır. Statik IP konfigürasyonuda karşınıza APN çıkarsa mutlaka "mgbs" olarak girin.
Son bir hatırlatma router olarak TP-link kullanıyorsanız port yönlendirmeyi "port triggering" kısmından değil "virtual servers" kısmından yapın.

Herkese iyi çalışmalar.

“HMI Forum” sayfasına dön