DOP B Panel Log Kayıt Tutma Problemi

Kullanıcı avatarı
emrecanondes
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

DOP B Panel Log Kayıt Tutma Problemi

Mesaj gönderen emrecanondes »

Merhabalar bir dop-b hmi panel kullanıyorum. Bir tasarım oluşturdum. Bir hat üzerinde 18 farklı stop butonu var. Çalışma prensibi ise şu şekilde; Örneğin 3.butona basıldı. PLC programında hattın durması sağlanıyor. Buton "X3"e bağlı diyelim. HMI panelde x3 yeşilden kırmızıya dönüyor, kaç saniye veya kaç dakika durduğunu kaydediyor. Buralar problemsiz çalışıyor fakat problemli olan yer şurası. Ben x3'ün altına "detail" butonu ekleyip yeni bir sayfaya yönlendirdim ve orada log kaydı tutmak için "Alarm Geçmişi Tablosu" penceresi oluşturdum.

Alarm ayarları bölümünden 3 numaralı kutucuğa "3.STOP BUTONU" diye yazdım ve gruplar sekmesini 3 yaptım. Daha sonra "Alarm Geçmişi Tablosu" penceresine de Grup ID'yi 3 olarak girdim. Fakat sistem durduğunda kayıtlar burada tutulmuyor. Ne yaptıysam çözümü bulamadım, yardımcı olur musunuz?
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: DOP B Panel Log Kayıt Tutma Problemi

Mesaj gönderen Uğur »

Sistem durmasından kastınız nedir? Sonuçta alarm olarak tanımladığınız X3 ün giriş seviye değişimine göre geçmiş alarm tablosuna işleniyor olması gerekiyor.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
emrecanondes
İletişim:

Uğur yazdı: 05 Nis 2021, 12:30 Sistem durmasından kastınız nedir? Sonuçta alarm olarak tanımladığınız X3 ün giriş seviye değişimine göre geçmiş alarm tablosuna işleniyor olması gerekiyor.
Sitem durması dediğin x3 butonuna saat 20.11'de basıldı diyelim. 20.13'tede geri kaldırıldı ve hat çalışmaya devam etti. Log kayıtlarında 20.11 de basıldığı ve 20.13 geri açıldığı yazmıyor. Alarm geçmişi ekranında hiçbir şey yazmıyor ve ne yaptıysam yazdıramadım.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Bunu anlamak için alarm ayarlarınızı yada hmi programınızı paylaşmanız gerekir.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
emrecanondes
İletişim:

Uğur yazdı: 05 Nis 2021, 22:21 Bunu anlamak için alarm ayarlarınızı yada hmi programınızı paylaşmanız gerekir.
Ekte paylaştım. hmiyedek.dps dosyası revize edilmeden önceki halidir. duzenleme.dps ise revize yapıldıktan sonraki halidir. Revize önceki programda sorunsuz çalışırken hiçbir şeyi değiştirmeyip fazladan 5 alarm daha ekledim fakat 18 alarmın hiçbirinin "Alarm Geçmişi Tablosu" çalışmıyor. Eğer isterseniz PLC programını da paylaşabilirim, ama "Alarm Geçmişi Tablosu"nun onunla ilgili olacağını düşünmüyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

Alarm fonksiyonu normal çalışıyor videoda göreceğiniz üzere birinci stop adresi olan M0 ı tetiklediğimde geçmiş alarm tablosu bunu kayda alıyor. Sizin benzer durumu test ettikten sonra PLC den X3 ile M lerin ilişkisinin durumunu kontrol etmeniz uygun olacak gibi.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Whatsapp Kanal

Kullanıcı avatarı
emrecanondes
İletişim:

Uğur yazdı: 06 Nis 2021, 09:22 Alarm fonksiyonu normal çalışıyor videoda göreceğiniz üzere birinci stop adresi olan M0 ı tetiklediğimde geçmiş alarm tablosu bunu kayda alıyor. Sizin benzer durumu test ettikten sonra PLC den X3 ile M lerin ilişkisinin durumunu kontrol etmeniz uygun olacak gibi.
Tamamdır çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
emrecanondes
İletişim:

Uğur yazdı: 06 Nis 2021, 09:22 Alarm fonksiyonu normal çalışıyor videoda göreceğiniz üzere birinci stop adresi olan M0 ı tetiklediğimde geçmiş alarm tablosu bunu kayda alıyor. Sizin benzer durumu test ettikten sonra PLC den X3 ile M lerin ilişkisinin durumunu kontrol etmeniz uygun olacak gibi.
Son bir sorum daha olacak Uğur bey. Screen_3[25] ekranda "Button Press Frequence (Times)" bölümündekilerin hepsinin 0 olması gerekirken, 15 16 17 ve 18 numaralı butonlarda rastgele değerler görünüyor. Bunun sebebi ne olabilir? 18 butonun yalnızca 4 tanesinde bu sorun var, hepsini de aynı şekilde yaptım sayıyor fakat bu 4 buton kaç kere basıldığını saymıyor.

PLC Programında M kontağının yükselen kenarını alıp D501 gibi bir değere aktarıyorum, HMI'da Frequence bölümüne de "Sayı Göster" ile "D501" yazıyorum.

“HMI Forum” sayfasına dön