Hmı alarm

Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: Hmı alarm

Mesaj gönderen Uğur »

Alarm Kayan Yazı elementi ile kayan alarm bilgisini alın, elementte grup numarası tanımlayarak alarmlar da yukarıda bahsettiğim gibi grup numarası ataması yapıp görüntüleyin. Ekteki örnekte bunu gerçekleştirdim.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
eneskuroglu
İletişim:

Mesaj gönderen eneskuroglu »

selam iyi akşamlar aynı sorunu bende yaşıyorum. sürekli bir yerden boş alarm geliyor alarm grup numarası 1 yaptım aktif alarım tablosu grup numarasını 1 yaptım alarm listesi boş görünüyor ama bir yerlerden alarm geldigi için hmi sürekli alarm ikazı veriyor ve alarm sesi geliyor
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Uğur »

M156 ya denk gelen alarm içeriğini kontrol edin. Boşlukta olsa bir girdi yapılmış olabilir yada öncesinde ona bir alarm mesajı yazılıp silinmişte olabilir. Alarm elementi siz alarm mesajını silseniz bile o satıra kadar olan alarmları açık bırakmakta.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Aynı sorunu bende yasıyorum. HMI da aktif bir alarm olmadıgını teyıt etmeme ragmen ve alarm eventınde aktıf olan bitler harıcınde icerıgı bos olan aktıf bır alarm olmamasına ragmen HMI de alt tarafta kırmızı kayan yazı alarm eventı gıtmıyor. Ozellıkle bır element kullanmadım alarm ayarlarındakı kayan yazıyı aktıf ettım sadece. Ama dedıgım gıbı bos kırmızı alarm yerı duruyo sureklı. Nasıl cozerim ben sorunu :)
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

HMI de alarm indicator u yanıp sonmuyor. bos bır alarm olsa ve ben bunu gormesem kendılıgınden bı sekılde aktıf olsa hmı onundekı unlem ısaretlı kırmızı led yanıp soner ama yanmıyor. sadece aktıf alarm olunca yanıyor. ama asagıdakı kayan yazı kısmı bos bır sekılde orada duruyor. Aynı dopsoft programını bılgısayarda sımule ederken sorun olmuyordu ekranda kalmıyordu aktıf alarm yokken. ama hmı ye yukledıgımde oldu. DOPB10E615
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Mevcut projenizdeki alarm ayarları ile aynı konfigürasyona sahip boş bir proje oluşturup. Sayfalarınızı bu yeni projeye kopyalaın. Sorun büyük ihtimal ile çözülecektir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Turhan Bey soyledıgınız gibi pojeyı tekrardan bos bır proje olusturup yaptım yıne olmadı... boş alarm kısmı asagıda gozukuyor sureklı.
alarmm.PNG
alarm.PNG
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Olmaması gerekn bir durum. Alarm konfigürasyonunuzda 14. satırdan sonra herhangi bir satırı mause ile seçmediğinize (Açıklama yazmasanız bile) emin olunuz ve yanlızca alarm ayarlarına ait bir deneme projesi oluşturunuz. Sorun görmezseniz diğer sayfalarınızı taşımaya devam edebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:

Mesaj gönderen apomavi »

Turhan Bey soyledıgınız gibi yaptım. yıne olmadı. çÖZÜM BULAMASAM DA NEDEN KAYNAKLANDIGINI TESbit etdim. Alarm ayarlarından alarm datasını D3000 yaptım. cunku d2500 den sonrası full boş. bu sefer hmı bos kırmızı alarm vermedı. sıstem bu sekılde calısırken ve alarm ayarlarında hıc bır yer işaretli değilden D3100 datasının ıcerısıne rastgele bır sayı yazdım ve boş alarm geldı bana. bunu nası cozerım bılemedım.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Gün içerisinde DOP-B serisi bir HMI modeli ile belirttiğiniz duruma ait bir test çalışması gerçekleştireceğim. Sonrasında bu başlık altında sonucu paylaşıyor olacağım.
DELTA Electronics Turkey

“HMI Forum” sayfasına dön