ON-OF makro

Kullanıcı avatarı
apomavi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ON-OF makro

Mesaj gönderen apomavi »

Merhaba.
dopb model hmı da aptıgım gelısmıs ayarlar sekmesınde bazı kontrollerım var. buradakı butonlarda on makro ve off makro kullanıyorum. Bu sayfaya gırıs sıfrelı odudugundan operatorun bu sayfaya erısımı yok. Kalıcı adresler uzerınden tetıkledıgım bazı bıtler uzerınden on of makro kullandım. Lakın yenıden baslatıldıgında o butonları acıp trıgerlemeden on makro aktıf olmadıgını fark ettım zaman zaman. sormak ıstedıgım sey bu on makro ılgılı sayfa acıkken mı calısıyor sadece? atıyorum M1 bıtını on makro olarak bır goreve atadım 1. sayfamda bır butun uzerınden. Ben 2. sayfada ıslem yaparken m1 butonunu arka planda degıstıgınde on makro calısırmı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Re: ON-OF makro

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Elementlere ait ON/OFF/İşlem Öncesi/İşlem Sonrası makro komutları yalnızca bu elementler HMI üzerinden fiziksel olarak tetiklendiği zaman çalışır. Dolayısı ile burada Arkaplan yada Clock makro satırlarında belirli bir IF koşuluna bağlı olarak istediğiniz komutları çalıştırmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“HMI Forum” sayfasına dön