Asda B2 Pulse Modu Bağlantıları

Kullanıcı avatarı
kerem
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Asda B2 Pulse Modu Bağlantıları

Mesaj gönderen kerem »

Merhaba, servo konusunda acemi biri olarak bir konuda bilgi almak istiyorum.
Siemens s7-1200 konusunda eğitim aldım. eğitimde 0.75 delta servo motor için şu şekilde bağlantı yapmıştık ;
9-39-43 girişlerini plc'nin input girişlerine ( 39 ve 43 girişine 2 ohm direnç ile)
11-37-41 girişlerini harici güç kaynağının (-) girişine

bağlamak suretiyle sistem çalıştırmıştık. fakat şuan forumda ve internetteki bağlantılara bakıyorum ama benzer bir bağlantı göremedim.
elimde test amaçlı birisinden aldığım b2 1.5 kw motor var. buna ne şekilde bağlantı yapmalıyım. yönlendirmenizi rica ederim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Asda B2 Pulse Modu Bağlantıları

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

Eğer ASDA-B2 serisi servoyu harici güç kaynağı ile besleyecekseniz,11. ve 35. pinlere güç kaynağınızın 0VDC ucunu bağlayın. PLC'den gelen PNP pulse sinyallerini 43. pine ve Yön sinyalini ise 39. pine bağlayın.

Servo üzerindeki limit swich ve acil stop girişini iptal etmek için P2-15, P2-16 ve P2-17 parametresini 0 olarak set edin. Servonun enerjilenmesi ile birlikte doğrudan enable konumuna geçmesi için P2-10 parametresini 1 olarak ayarlayınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kerem
İletişim:

Mesaj gönderen kerem »

Merhaba,

Servo run girişi de bağlamak istiyorum. Ayrıca direnç kullanmama gerek var mı?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Belirttiğim bağlantıya göre 24VDC PNP olarak direnç kullanmadan doğrudan bağlantı yapabilirsiniz. Servo ON sinyalini PLC üzerinden kontrol edebilmek için 9. Pine PNP bağlantı yapmanız yeterli olacaktır.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
simek
İletişim:

Mesaj gönderen simek »

asd b2 servo al 011 hatası veriyor. servoyu kapatıp bekliyorum hata kaybolmuyor
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

ASDA-B2 Encoder hatasıdır. Encoder bağlantını yanlış veya bağlı değil ise bu hatayı alırsınız.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
ermancbn
İletişim:

Mesaj gönderen ermancbn »

Turhan yazdı: 30 Oca 2019, 09:09 Merhaba,

Eğer ASDA-B2 serisi servoyu harici güç kaynağı ile besleyecekseniz,11. ve 35. pinlere güç kaynağınızın 0VDC ucunu bağlayın. PLC'den gelen PNP pulse sinyallerini 43. pine ve Yön sinyalini ise 39. pine bağlayın.

Servo üzerindeki limit swich ve acil stop girişini iptal etmek için P2-15, P2-16 ve P2-17 parametresini 0 olarak set edin. Servonun enerjilenmesi ile birlikte doğrudan enable konumuna geçmesi için P2-10 parametresini 1 olarak ayarlayınız.
turhan bey bu bağlantıları yaptım servodan ses geliyor anca plcden yo-ve y1 çıkış vermesine rağmen dönmüyor. neden olabilir?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

P1-01 parametresi 0 ve Servo ON konumunda olduğundan emin olunuz. Ayrıca CN1 pin bağlantısını kontrol ediniz.
DELTA Electronics Turkey

“Servo Forum” sayfasına dön