Haberleşme hatalarını özelleştirme.

Kullanıcı avatarı
kerimaltinkaynak
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Haberleşme hatalarını özelleştirme.

Mesaj gönderen kerimaltinkaynak »

Merhaba
Hmi com portları ile haberleşirken hata olması durumunda ekrana "com-1 station-1 com. Error 3" gibi mesalar yazmaktadır. Bu mesjı herhengi bir registerden okuyabiliyormuyuz. Örneğin com3 rs485e 3 adet motor sürücü bağladığımızda 2.nci sürücü ile haberleşemediğimizi türkçe bir mesaj ile ekrana nasıl yazabiliriz.
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: Haberleşme hatalarını özelleştirme.

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

HMI Makro komutlarında STATIONCHK komutu ile herhangi bir comport'a bağlı herhangi bir slave cihazın haberleşme bağlantısını sorgulayabilir Bu bitin durumuna göre HMI'da Alarm mesajı verdirebilirsiniz.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kerimaltinkaynak
İletişim:

B05S101 kullanarak STATIONCHK komutunu macro içerisinde denedim ancak komutu her çalıştırdığımda ekranda "macro error" yazdı. Daha sonra HMI'ı değiştirdim ve B03S211'de aynı komutu denedim. Komut sorunsuz çalıştı. Tüm ayarlar aynı olduğu halde bu komut B05S101'de neden çalışmıyor? HMI bu komutu desteklemiyor mu acaba?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Elimde DOP-B05S101 HMI modeli olmadığı için komutun bu HMI'daki kullanımını deneyemiyorum. Bu ekran modeline ait boş bir projeye bu makro satırını eklediğimde derlemede herhangi bir hata da vermiyor. Komut dizilimi tüm HMI modelleri için aynı olacaktır. Hata mesajını hangi durumda alıyorsunuz?
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
kerimaltinkaynak
İletişim:

Evet Turhan Bey. Derleyince hata vermiyor. Ancak hem off-line simlasyonda hem de hmi'a yüklendiğinde ve komutu çalıştırdığımda bu hatayı veriyor. Ama dediğim gibi bunu sadece B05S101 de yapıyor.
Boş bir projede eklediğim bir butonun işlem sonrası macrosuna yazdığım ve sim. İle gördüğüm ekranı paylaşıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Aynı hata mesajını offline simulasyon modunda bende görüntüleyebildim. Sanırım bu komut DOPB05S101 modeli için desteklenmiyor. Farklı bir bilgiye ulaşabilirsem bu başlık altında paylaşıyor olacağım.
DELTA Electronics Turkey

Kullanıcı avatarı
kerimaltinkaynak
İletişim:

Teşekkürler Turhan Bey.

“HMI Forum” sayfasına dön