ASDA software ASD-B2 Bağlantı sorunu

Kullanıcı avatarı
batuhansorhan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

ASDA software ASD-B2 Bağlantı sorunu

Mesaj gönderen batuhansorhan »

Merhabalar,

ASDA Soft v5.4.0.0 ile ASD-B2-0421-B sürücüsüne RS-232 kablo ve usb dönüştürücüsü ile bağlanmayı başaramadım.

COM port seçimi ve istasyon doğru olması rağmen fotoğraftaki sorunu veriyor.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kolay gelsin,
Teşekkürler.
DeltaHata.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: ASDA software ASD-B2 Bağlantı sorunu

Mesaj gönderen Turhan »

Merhaba,

ASDA-Soft v5.03.03 versiyonunu kullanarak RS-232 bağlantı portu üzerinden haberleşme sorununu çözebilirsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
batuhansorhan
İletişim:

Mesaj gönderen batuhansorhan »

Çözüm işe yaradı.

Teşekkürler.
ytotomasyon
İletişim:

Mesaj gönderen ytotomasyon »

Turhan yazdı: 13 Haz 2019, 15:47 Merhaba,

ASDA-Soft v5.03.03 versiyonunu kullanarak RS-232 bağlantı portu üzerinden haberleşme sorununu çözebilirsiniz.
Merhabalar,
aynı hatayı bende alıyorum. Versiyonu V5.3.3.0 ve com portu görmesine rağmen sürücüye bağlanamıyorum. Sebebi nedir acaba ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Sürücü ile haberleşmek için RS-232 Bağlantı noktasını kullanıyorsanız P3-05 parametresini 1 set ettikten sonra bağlantı kurmayı deneyiniz.

P3-05_1.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
ytotomasyon
İletişim:

Turhan yazdı: 04 Kas 2019, 09:05 Sürücü ile haberleşmek için RS-232 Bağlantı noktasını kullanıyorsanız P3-05 parametresini 1 set ettikten sonra bağlantı kurmayı deneyiniz.

P3-05_1.jpg
Parametre ayarı fotografta görüldüğünün aynısıdır. Başka bir çözüm öneriniz varmıdır acaba ?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

P3-05 parametresi 0'da iken Servo sürücünün sahip olduğu haberleşme protokollerini manuel tanımlayıp bağlanmayı deneyiniz. Resimde işaretlediğim alanı sürücü ayarlarına göre girip OFFLINE simgesine tıklayın. Eğer protokoller doğru girilmiş ve donanımsal bir sorununuz yok ise Bağlantı durumu ON konumuna geçiyor olmalı.
DELTA Electronics Turkey

ytotomasyon
İletişim:

Turhan yazdı: 04 Kas 2019, 09:57 P3-05 parametresi 0'da iken Servo sürücünün sahip olduğu haberleşme protokollerini manuel tanımlayıp bağlanmayı deneyiniz. Resimde işaretlediğim alanı sürücü ayarlarına göre girip OFFLINE simgesine tıklayın. Eğer protokoller doğru girilmiş ve donanımsal bir sorununuz yok ise Bağlantı durumu ON konumuna geçiyor olmalı.
Kusura bakmayın sizi meşgul ettim 3 tane dönüştürücü denedim sonuncusunda bağlanabildim. Teşekkür ederim.

“Servo Forum” sayfasına dön