plc link haberleşme

Kullanıcı avatarı
bayram.caliskan
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

plc link haberleşme

Mesaj gönderen bayram.caliskan »

Merhaba örnek uygulamalardan 2 invertör link haberleşme programını senelerdir kullanıyorum. bir projede 3. invertörü eklemem gerekti.programa gerekli okuma yazma adreslerini ekledim fakat 3. invertörle haberleşemiyorum. yardımcı olur musunuz?
PLC - 3 İnverter Link Haberleşme.dvp
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Bayram Çalışkan
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri
Besta Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Re: plc link haberleşme

Mesaj gönderen Turhan »

3.istasyona ait konfigürasyonunuzda bir yanlışlık gözükmüyor.

D1576 datasında 3. İstasyonun H2102 adresini görüntüleyebiliyorken, D1592 datasına yazacağınız değer 3 numaralı istasyonun H2001 adresine yazılması gerekmektedir.

Programı başlattığınızda M1350 ve M1351 bitlerinin durumu ve 3 numaralı istasyona bağlı sürücünün modeli nedir?

Not: Link haberleşme yazma komutlarını standart modbus H10 yazma fonksiyon kodu ile gerçekleştirmektedir.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.
Kullanıcı avatarı
bayram.caliskan
İletişim:

Mesaj gönderen bayram.caliskan »

okunan ve yazılan değerlerin etiket karşılıklarına baktığımda 4. istasyon olması gereken slave cihaz için olduğunu görüntüledim. mantığı nedir.
m1350 ve m1351 kontakları plc ilk çalıştığında pasif run durumuna geçtikten 5 sn sonra devreye giriyor.
1. istasyon VFD007EL21A
2.istasyon VFD037E43A
3. istasyon VFD007EL43A
Bayram Çalışkan
Endüstriyel Otomasyon Teknikeri
Besta Makina Sanayii ve Ticaret Anonim Şirketi
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

PLC Programında M1356 biti mutlaka OFF konumunda olsun. Aksi takdirde özel datalar için istasyon tanımı sıralı 1~16 arası sıralı değil D1900~D1915 data arlığıındaki değerler için link haberleşme başlayacaktır.

Örneğin: M1356 ON ve D1900 datasının içerisinde 20 var ise 1. satırdaki özel datalar 20. istasyon için link haberleşme yapacaktır.
PLC_Link.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön