interrupt

Kullanıcı avatarı
yasinakar
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

interrupt

Mesaj gönderen yasinakar »

merhaba
deneme amaçlı 17000 step bir program yazdım tarama zamanı yaklaşık 13 ms oldu x10 ile y2 yi set ettim x10 düşen kenarı ile de rst ettim fakat gördüm ki y2 bazen x10 düşmesine rağmen resetlenmiyor y2 yi de bir interrupt ile nasıl resetlerim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
Uğur
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Re: interrupt

Mesaj gönderen Uğur »

Resetlemeyi de setlemede olduğu gibi interrupt ile yapın. Muhtemelen düşen kenar darbe genişliği çok dar olduğu için tarama zamanında algılanmıyor olabilir. Burada aynı girişe hem yükselen hemde düşen kenar interrupt tanımlanamıyor ama X10 girişini X9 a örneğin köprüleyin biri ile setleme diğeri ile resetleme yaptırın.

Birde öncesinde D1020 ye "1" girerek giriş filtre zamanını düşürüp deneyin. Sonuç olumsuz olursa yukarıdaki anlattığım interrupt metodunu deneyebilirsiniz.
Uğur Birdal - Technical Support Team Manager - DELTA Electronics Turkiye

Bildirimler İçin Whatsapp Kanalımıza Katılın
Whatsapp Kanal

https://www.linkedin.com/in/ugurbirdal
Kullanıcı avatarı
yasinakar
İletişim:

ben X10 düşen kenar interrupt yapmıştım öyle yapınca hata verdi tabi dediğiniz gibi başka bir fiziksel girişe daha ihtiyac duyuyor sistem yada filtre zamanını deneyeceğim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
yasinakar
İletişim:

zaman ayarlı interrupt ta max süre 99 ms mi?
Kullanıcı avatarı
Turhan
İletişim:

Mesaj gönderen Turhan »

Evet maximum periyodu 99ms. dir daha yüksek zaman işlemleri için Main programda timer kullanmalısınız.
DELTA Electronics Turkey

Forum mesajlarınız, kullandığınız ürünlere ait tam model kodları ve detaylı teknik açıklamalar içermelidir.

“PLC Forum” sayfasına dön